Příprava MotoGP v Brně. Ministerstvo chce na akci poslat 65 miliónu z daní

Ministerstvo pro místní rozvoj navrhne vládě, aby dala 65 milionů korun na pořádání letošního závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Peníze mají jít na zaplacení části zalistovacího poplatku promotérské společnosti Dorna. O dotaci bude teprve rozhodovat vláda.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Dani Pedrosa, Repsol Honda Team, Sepang RAC

Pořádající spolek tvořený Brnem a Jihomoravským krajem také nadále řeší, jak zaplatit zbývajících 31 milionů korun za loňský ročník, řekla ČTK po dnešním jednání ministerstva, zástupců Brna a kraje primátorka Markéta Vaňková (ODS).

"Věřím, že rozhodnutí vlády bude takové, abychom poplatky mohli Dorně uhradit. Ideální by bylo, kdyby rozhodla do konce března, ale uvidíme, jestli je to reálné," řekla Vaňková. Zalistovací poplatek se pohybuje okolo 100 milionů korun, zbytek by zaplatily kraj a město.

Návrh dotace se týká pouze letošního ročníku srpnových závodů. Spolek má smlouvu s Dornou na pořádání závodů ještě na příští rok, kdy pětiletá smlouva vyprší. "Další a případné další roky, pokud bychom s Dornou uzavřeli novou smlouvu, budeme řešit až po vyřešení letošního roku," řekla Vaňková.

Jak dopadne platba za loňský rok, má být podle Vaňkové zřejmé do konce března. "Dorna to (zpoždění) nevnímá pozitivně a logicky trvá na zaplacení dlužné částky. Uvidíme, jak se budeme do budoucna domlouvat na další spolupráci," poznamenala Vaňková. S hejtmanem Bohumilem Šimkem již v listopadu připustili, že 31 milionů korun bude nakonec potřeba zaplatit z rozpočtu města a kraje.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kontrola EET? Úředník odmítl účtenku, pak v kavárně vyhrožoval. Provokace,…

20.03.2019 16:58 Aktualizováno Podnikatelské odbory prostřednictvím videa upozornily na problematický přístup finanční správy ve…

NKÚ by mohl kontrolovat jen statutární města, připustil Kněžínek

19.03.2019 13:57 Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) připustil, že by se plánované rozšíření pravomocí…

Problém s odposlechy lobisty Rittiga, můžou být použity jen některých…

18.03.2019 20:24 Státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných v…

Pivo levnější nebude. Poslanci zdraží cigarety

12.03.2019 20:01 Aktualizováno Dodávky tepla a chladu budou spadat do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty až od příštího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama