Lihovarník Jarošek je na svobodě, trest mu byl přerušen kvůli nemoci

Krajský soud v Brně přerušil odsouzenému podnikateli Vladislavu Jaroškovi výkon trestu odnětí svobody ze zdravotních důvodů na rok. Serveru iRozhlas.cz to potvrdila mluvčí soudu Eva Angyalossy. Podnikatel si má ve vězení odpykat šestiletý trest za krácení daní při obchodech s lihem, soud mu v minulosti výkon trestu kvůli jeho zdravotnímu stavu přerušil opakovaně.

Přidejte svůj názor

Alkohol
doporučujeme

"Krajský soud v Brně rozhodl dne 6.5. 2019 o přerušení výkonu trestu na dobu jednoho roku z důvodu vážného zdravotního stavu odsouzeného, který vyžaduje transplantaci srdce," sdělila serveru mluvčí.

Jaroškovi soud kvůli problémům se srdcem výkon trestu přerušil už čtyřikrát, podnikatel tvrdil, že věznění by ohrozilo jeho život. Loni ale soud další přerušení odmítl a lihovarníkovi nařídil, aby nastoupil. Jarošek neposlechl, a tak za mříže putoval v doprovodu policejní eskorty.

Podnikatele soudy už v roce 2012 pravomocně potrestaly šesti lety vězení. Jarošek si zatím podle serveru odpykal pouze necelé dva roky.

Jarošek se dříve trestu vyhýbal. Do vězení měl nastoupit na začátku června 2016, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud příkaz k nastoupení do vězení. Policie jej tehdy v polovině července zatkla v olomoucké nemocnici. Trestu se vyhýbal i před tím, kdy se skrýval na Slovensku. V březnu 2014 ho policie zatkla v penzionu v okrese Nové Zámky.

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Jaroškova firma vyrobila v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu, denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník a podnikatel podle verdiktu způsobil státu škodu 70 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vnitro posílí ochranu škol a veřejných míst, pošle další peníze

17.10.2019 17:40 Ministerstvo vnitra uvolní 52 milionů korun na zlepšení ochrany škol a veřejných prostranství.…

Dohra kauzy Diag Human: Stát se odvolal ve věci třímilionové odměny pro…

16.10.2019 17:29 Ministerstvo zdravotnictví se odvolalo proti srpnovému rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2,…

Jak se v Česku trestá? Právnická fakulta UK spustila web, ukazuje zajímavé…

15.10.2019 12:22 Právnická fakulta Univerzity Karlovy dnes spustila nový web jaktrestame.cz, který v přehledné formě…

Pozor, Czech Point bude tři dny mimo provoz. Nepořídíte důležité dokumenty

15.10.2019 11:16 Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama