Lihovarník Jarošek je na svobodě, trest mu byl přerušen kvůli nemoci

Krajský soud v Brně přerušil odsouzenému podnikateli Vladislavu Jaroškovi výkon trestu odnětí svobody ze zdravotních důvodů na rok. Serveru iRozhlas.cz to potvrdila mluvčí soudu Eva Angyalossy. Podnikatel si má ve vězení odpykat šestiletý trest za krácení daní při obchodech s lihem, soud mu v minulosti výkon trestu kvůli jeho zdravotnímu stavu přerušil opakovaně.

Přidejte svůj názor

Alkohol
doporučujeme

"Krajský soud v Brně rozhodl dne 6.5. 2019 o přerušení výkonu trestu na dobu jednoho roku z důvodu vážného zdravotního stavu odsouzeného, který vyžaduje transplantaci srdce," sdělila serveru mluvčí.

Jaroškovi soud kvůli problémům se srdcem výkon trestu přerušil už čtyřikrát, podnikatel tvrdil, že věznění by ohrozilo jeho život. Loni ale soud další přerušení odmítl a lihovarníkovi nařídil, aby nastoupil. Jarošek neposlechl, a tak za mříže putoval v doprovodu policejní eskorty.

Podnikatele soudy už v roce 2012 pravomocně potrestaly šesti lety vězení. Jarošek si zatím podle serveru odpykal pouze necelé dva roky.

Jarošek se dříve trestu vyhýbal. Do vězení měl nastoupit na začátku června 2016, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud příkaz k nastoupení do vězení. Policie jej tehdy v polovině července zatkla v olomoucké nemocnici. Trestu se vyhýbal i před tím, kdy se skrýval na Slovensku. V březnu 2014 ho policie zatkla v penzionu v okrese Nové Zámky.

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Jaroškova firma vyrobila v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu, denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník a podnikatel podle verdiktu způsobil státu škodu 70 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Došlápne si "pracák" na zneužívání dávek? Babiš úřad zkritizoval

20.05.2019 12:23 Úřady práce by měly začít víc kontrolovat zneužívání dávek a práci načerno. Na tiskové konferenci…

Jednání Mynáře se soudci? Nebylo to trestné, jen nestandardní, tvrdí…

17.05.2019 16:22 Státní zástupce Jan Lelek neshledal setkání hradního kancléře Vratislava Mynáře se soudci jako…

Další český terorista? Voják se zapojil do bojů na Ukrajině, soud ho…

17.05.2019 12:09 Aktualizováno Český voják Erik Eštu obžalovaný z terorismu za účast v bojích na Ukrajině dnes dostal u…

Pavel Zeman souhlasí s Benešovou? Sladil by délkou funkční období žalobců…

16.05.2019 20:35 Aktualizováno Bude-li zavedeno funkční období pro vedoucí státní zástupce, mělo by být podle nejvyššího státního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama