Obviněný v kauze Likérky Drak podal ústavní stížnost, ve vězení má strávit 9,5 roku

Dominik Nagy z kauzy odběratelů a distributorů nelegálního lihu kolem Likérky Drak podal ústavní stížnost. Směřuje proti soudním rozhodnutím, na jejichž základě má strávit 9,5 roku ve vězení. Informaci z justiční databáze potvrdila ČTK mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nagy je někdejší jednatel a majitel distribuční firmy Nápoje Cyrano. Podle pravomocného verdiktu se dopustil krácení daní ve prospěch organizované zločinecké skupiny. Škoda na daních je u Nagyho vyčíslená na půl miliardy korun. "Byla to sofistikovaná trestná činnost," řekl loni v červnu na adresu lidí kolem Likérky Drak soudce vrchního soudu Václav Čapka.

V kauze figurovalo více obžalovaných. Jednatel distribuční firmy Verdana Robert Sedlařík si má odpykat 11 let ve vězení, majitel Likérky Drak Pavel Čaniga ještě o půl roku více.

Ke skupině bývalých obchodních zástupců patřili Ladislav Kováč a Pavel Rybář. Za účast na organizované zločinecké skupině dostal Kováč 5,5 roku, Rybář 4,5 roku vězení. Spolu s dalšími odsouzenými se hájili tím, že byli obyčejní "pěšáci" a nevěděli o tom, že by páchali trestnou činnost. Dovolání Nagyho, Kováče a Rybáře nedávno odmítl Nejvyšší soud.

Případ Likérky Drak je jednou z větví celé skupiny procesů kolem lihové mafie, kterou vedl Radek Březina. Za daňový únik 5,6 miliardy korun dostal 13 let vězení.

Alkohol z Březinova nezdaněného lihu podle obžaloby vyráběl bývalý jednatel a majitel Likérky Drak Čaniga. Likérku přitom fakticky vlastnil a ovládal Březina. O distribuci se podle rozsudku starali někdejší jednatelé a majitelé distribučních firem Nagy a Sedlařík. Podle žalobce se v likérce v letech 2003 až 2012 zpracovalo nejméně pět milionů litrů 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zmatky kolem voleb do Senátu. Budou se obvody měnit jedou za 12 let?

06.02.2020 11:14 Senátní volební obvody by se mohly měnit jednou za dvě volební období, tedy jednou za 12 let.…

Česká pošta na koronavirus nereaguje, přepravu zásilek neomezí

03.02.2020 18:57 O omezení přepravy zásilek mezi Českem a Čínou kvůli šíření nového koronaviru zatím Česká pošta…

Nová šéfka ČTÚ má hned problém. Je prý ve střetu zájmů

30.01.2020 18:23 Nová předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková porušila podle předběžného…

Stát počítá s možnou epidemií, má připraveny tisíce roušek

30.01.2020 18:12 Aktualizováno Správa státních hmotných rezerv má připraveny tisíce roušek a desítky izolačních bioboxů pro případ…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama