Okresní soud v Ostravě byl evakuován kvůli bombové výhrůžce

Policie a justiční stráž nechaly dnes dopoledne evakuovat budovu Okresního soudu v Ostravě kvůli anonymnímu oznámení o uložení výbušniny. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Prostory muselo zhruba na dvě hodiny opustit asi 400 lidí. Policisté nic nenašli, před polednem se lidé do budovy mohli vrátit.

Přidejte svůj názor

Krajský soud v Ostravě
doporučujeme

Objekt prohledaly desítky policistů. Na místo dorazil i psovod se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. "Obdrželi jsme anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově soudu v Ostravě-Porubě," řekla mluvčí policie. Kriminalisté nyní pátrají po oznamovateli.

Za šíření nepravdivé poplašné zprávy hrozí podle trestního zákoníku šest měsíců až tři roky vězení. Jestliže tak pachatel způsobí "vážnou poruchu v činnosti soudu", činí trestní sazba rok až pět let vězení.

Mluvčí soudu Lukáš Delong řekl ČTK, že od pracovníků justiční stráže dostali pouze pokyn co nejrychleji z budovy odejít. "Bylo to po 9:00. Zrovna jsem soudil a v jednací síni bylo i 30 žáků základní školy, kteří přišli na exkurzi," řekl Delong. "Všichni jsme museli rychle budovu opustit," uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kárný senát potrestal soudce Kydalku, rok bude brát méně peněz

15.01.2020 17:04 Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) snížil pražskému soudci Kamilu Kydalkovi plat o deset…

E-neschopenky nefungují, stěžují si zaměstnavatelé

14.01.2020 21:40 Aktualizováno Na fungování e-neschopenek si dva týdny po jejich spuštění stále stěžují někteří zaměstnavatelé. K…

Celní správa letos zruší 10 pracovišť. Jde o těchto deset měst

14.01.2020 14:33 Aktualizováno Celní správa plánuje zrušit během letošního roku územní pracoviště v Hodoníně, Chebu, Jičíně,…

Malé stavební úřady zůstanou u obcí. Dostálová a Lukl se dohodli

13.01.2020 15:44 Ministerstvo pro místní rozvoj upraví návrh stavebního zákona tak, že úředníci odpovědní za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama