Jak to bylo s Rathovou krabicí? Bratr stíhaného politika promluvil

Michal Rath vypovídal u soudu se známým politikem a bývalým ministrem zdravotnictví za ČSSD Davidem Rathem. Médiím poskytl rozhovor, v němž popsal spor o dědictví s bratrem a proč nevěří v jeho nevinu.

David Rath
doporučujeme

David Rath musel u soudu vysvětlovat, kde se vzalo 8 miliónů v jeho trezoru, na což uvedl, že se jedná o dědictví po otci tudíž by polovina měla patři jeho bratrovi. „No nevím, jestli mi patří, nebo nepatří. Byly to ale peníze, které byly společnými úsporami mých rodičů. Čili měly skončit v dědictví po matce,“ uvedl k dalším miliónů v kauze Michal Rath pro irozhlas.cz.

„Nikdo nepředpokládal, že bratr takhle dopadne. Bratr měl poslaneckou imunitu, počítal s tím, že ji má, což je patrné z uveřejněných odposlechů. Ani otec, ani nikdo jiný nemohl předpokládat, že to takhle skončí, a v momentě, kdy peníze našli, bratra šoupli do vazby. Nemohli se tak s otcem domluvit. Otec se o peníze soudil v době, kdy byl bratr ve vazbě a neměli spolu žádný kontakt. Otec ale znal i přesnou částku i skladbu peněz. Kriminalistický ústav navíc peníze podrobil zkoumání a neprokázal, že by byly z trestné činnosti,“ popsal podivný osud peněz bratr souzeného politika.

Podle jeho názoru se David Rath pokoušel prát peníze prostřednictvím dědictví, o něž vedou spor.„Tak, že jsem na něj po smrti otce podal trestní oznámení. Nejen kvůli těmto penězům, tam jsou i jiné věci, které se řeší. Tam jsou jiné věci, které měly skončit v pozůstalosti po matce a neskončily. Je to celé divné a na mě to působí dojmem, že se bratr snažil a snaží prostřednictvím toho dědictví po otci vyprat nějaké peníze, které do dědictví nepatří.“

Celá věc Michala Ratha velmi skličuje.a uvedl jaký má ze sporu pocit. „Nepříjemný, protože je to moje rodina, tohle v ní ničí vztahy, které už jsou zničené. Ale samozřejmě to tu věc prohlubuje a ničí je dál. Mám dojem, že už se to nikdy nedá dohromady a náš vztah zůstane rozvrácen až do hrobu,“ lituje Michal Rath celého sporu.

O tom, že je David Rath vinen z braní úplatků je přesvědčený. „Když někdo chytí někoho s krabicí, kterou si právě odnáší z baráku manželů Kottových, která je plná peněz, nahrávky ukazují, že peníze jsou z korupce a z jaké strany... Je tam spolupracující obviněná, která popisuje, jak peníze ze stavební firmy poskytla, tak co na tom chcete řešit? Ani to nikdo nezpochybnil, pouze to zpochybňují procesně, jestli odposlechy povolil správný soud a jestli to mělo být takhle, nebo „onakhle“. Ale to, že se to stalo, to nikdo nezpochybnil,“ uzavřel Michal Rath.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od zrušení superhrubé mzdy si lidé slibují příliš. Daně se snížit nemusí

05.08.2020 15:58 Momentálně se vedou diskuze o takzvané superhrubé mzdě, což je hrubá mzda doplněná o odvody na…

Občanské průkazy se dočkají změn. Některé údaje přibudou, jiné zmizí

03.08.2020 22:05 Aktualizováno Občanské průkazy mohou počítat s novou podobou, kdy budou mimo jiné obsahovat také biometrické…

Žalobci spustili nový web, pro uživatele má být přehlednější

03.08.2020 12:06 Soustava státního zastupitelství má nový webový portál Verejnazaloba.cz, pro uživatele má být…

eGovernment se rozšíří. První bankovní identita má fungovat od 1. ledna

22.07.2020 16:44 Lidé by mohli využívat bankovní identitu k přihlášení na Portál občana, který občanům umožňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama