Rath se těší do vězení? Politik trestu neuteče

David Rath byl odsouzen za machinace s veřejnými zakázkami k trestu sedmi let odnětí svobody a trestu již neunikne jelikož rozsudek je pravomocný. Lékařskou profesi, které se aktuálně věnoval, bude muset pověsit na hřebík.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

David Rath
doporučujeme

Ve skutečnosti Davida Ratha nečeká sedm let za mřížemi, ale spíše pět a půl roku jelikož rok a půl si již odseděl ve vyšetřovací vazbě a o tuto dobu mu bude trest zkrácen, tak jak je obvyklé.

Do věznice by měl Rath nastoupit do měsíce. V káznicích je běžné, že vězni pracují, ale nedá se očekávat, že by Rath pokračoval ve své specializaci. Lékaři totiž kvůli právním dopadům své povolání ve výkonu trestu nevykonávají.

"To všechno záleží na vězeňské službě, čím ten čas naplní. Já ho můžu naplnit tak maximálně četbou a občas cvičením," uvedl Rath pro TV Nova svůj pohled na věc.

Co na bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD čeká, okomentovala také tisková mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. "Dostane ústavní prádlo, dostane povlečení, je přidělen na celu. Pokud je práceschopný, tak by měl začít pracovat."

Ironií osudu je, že Rath bude možná pobývat ve stejném vězení jako jeho komplic a bývalý poslanec Petr Koth, který předal Rathovi krabici od vína v níž bylo sedm miliónu korun v hotovost. Právě krabice se stala typickým symbolem celého případu.

"Není vyloučeno, že budou výkon trestu vykonávat ve stejné věznici," potvrdila  mluvčí Vězeňské služby Kučerová informaci, že Ratha čeká výkon trestu v totožném zařízení jako jeho kolegu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizace státní správy je k smíchu? Její úroveň za pár let neobstojí

14.07.2019 09:33 Dnešní úroveň digitalizace ve státní správě nebude zhruba za tři až pět let stačit. Myslí si to 85…

Kvóty na ženy v ČR? Vládní Strategie "+1" totálně selhala

13.07.2019 09:11 Ministerstva a úřady v Česku nesplnily přes dvě pětiny opatření ke zvýšení zastoupení žen na…

Je to sviňárna, architekt se pustil do Babiše a odhalil realitu kolem…

10.07.2019 11:48 Veřejný prostor zaujala další kauza kolem střetu zájmu premiéra Andreje Babiše a firmy spadající do…

Brownfieldy? Stát je chce řešit, vidí v nich potenciál

08.07.2019 18:02 Stát chce řešit situaci takzvaných brownfieldů, tedy nevyužitých a zanedbaných území, která zůstala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama