Rath se těší do vězení? Politik trestu neuteče

David Rath byl odsouzen za machinace s veřejnými zakázkami k trestu sedmi let odnětí svobody a trestu již neunikne jelikož rozsudek je pravomocný. Lékařskou profesi, které se aktuálně věnoval, bude muset pověsit na hřebík.

David Rath
doporučujeme

Ve skutečnosti Davida Ratha nečeká sedm let za mřížemi, ale spíše pět a půl roku jelikož rok a půl si již odseděl ve vyšetřovací vazbě a o tuto dobu mu bude trest zkrácen, tak jak je obvyklé.

Do věznice by měl Rath nastoupit do měsíce. V káznicích je běžné, že vězni pracují, ale nedá se očekávat, že by Rath pokračoval ve své specializaci. Lékaři totiž kvůli právním dopadům své povolání ve výkonu trestu nevykonávají.

"To všechno záleží na vězeňské službě, čím ten čas naplní. Já ho můžu naplnit tak maximálně četbou a občas cvičením," uvedl Rath pro TV Nova svůj pohled na věc.

Co na bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD čeká, okomentovala také tisková mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. "Dostane ústavní prádlo, dostane povlečení, je přidělen na celu. Pokud je práceschopný, tak by měl začít pracovat."

Ironií osudu je, že Rath bude možná pobývat ve stejném vězení jako jeho komplic a bývalý poslanec Petr Koth, který předal Rathovi krabici od vína v níž bylo sedm miliónu korun v hotovost. Právě krabice se stala typickým symbolem celého případu.

"Není vyloučeno, že budou výkon trestu vykonávat ve stejné věznici," potvrdila  mluvčí Vězeňské služby Kučerová informaci, že Ratha čeká výkon trestu v totožném zařízení jako jeho kolegu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od zrušení superhrubé mzdy si lidé slibují příliš. Daně se snížit nemusí

05.08.2020 15:58 Momentálně se vedou diskuze o takzvané superhrubé mzdě, což je hrubá mzda doplněná o odvody na…

Občanské průkazy se dočkají změn. Některé údaje přibudou, jiné zmizí

03.08.2020 22:05 Aktualizováno Občanské průkazy mohou počítat s novou podobou, kdy budou mimo jiné obsahovat také biometrické…

Žalobci spustili nový web, pro uživatele má být přehlednější

03.08.2020 12:06 Soustava státního zastupitelství má nový webový portál Verejnazaloba.cz, pro uživatele má být…

eGovernment se rozšíří. První bankovní identita má fungovat od 1. ledna

22.07.2020 16:44 Lidé by mohli využívat bankovní identitu k přihlášení na Portál občana, který občanům umožňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama