Starosta Hřenska končí. Jsem unavený a znechucený z lidí...!

Hřensko - V Hřensku v sobotu po poledni pokračovaly opakované komunální volby. Starosta Josef Černý (nestraník) agentuře Mediafax řekl, že ať volby dopadnou jakkoliv, on už starostou nebude.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Volby probíhají klidně. S účastí můžeme být spokojeni. Do půl jedné přišlo zhruba 45 procent voličů. Já jsem pevně rozhodnut bez ohledu na výsledek, že už ve funkci pokračovat nebudu. Po třiceti letech, které jsem s přestávkami strávil ve vedení obce, už toho mám dost. Jsem unavený a možná i znechucený z lidí, kteří prosazují hlavně svoje zájmy. Neznamená to, že se starostováním v pondělí hned skončím. Když to dobře půjde, čekají mě do ustavující schůze zastupitelstva asi tři až čtyři týdny. Když někdo podá stížnost k soudu, můžu tu sedět třeba ještě půl roku,“ uvedl Černý.

Volby se v obci opakují poté, co krajský soud na základě nálezu Ústavního soudu zrušil výsledky voleb v řádném termínu v říjnu 2010. Důvodem byli voliči, kteří se do Hřenska tehdy přihlásili na poslední chvíli. Obecní úřad z volebního seznamu na poslední chvíli vyškrtl 26 lidí včetně jednoho z kandidátů ODS. Úřad přitom vycházel z rozhodnutí soudu, že lidé přihlášení k trvalému pobytu v obci pouze formálně a účelově kvůli volbám, hlasovat nemohou.
 
O hlasy 179 voličů se až do 22.00 stejně jako minule ucházejí Strana za trvalou prosperitu obce a našich soutěsek starosty, Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná místostarosty Jana Havla a ODS. Novým subjektem je Sdružení nezávislých kandidátů Naše Hřensko - Rodáci. Oproti původním volbám nekandiduje Strana práv občanů – Zemanovci.

Témata: politika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soudkyně z insolvence Oleo Chemical čelí kárnému řízení

10.12.2018 21:44 Nejvyšší správní soud (NSS) zahájil kárné řízení se soudkyní Městského soudu v Praze Margitou…

Zaměstnancům justice od ledna vzroste hrubý příjem v průměru na 30 tisíc Kč

10.12.2018 18:00 Zaměstnanci v justici budou po navýšení platů od 1. ledna v průměru pobírat 30.000 korun hrubého.…

Dozorčí radu Letiště Praha vede ekonom Švejnar

09.12.2018 20:52 Novým předsedou dozorčí rady Letiště Praha se stal ekonom Jan Švejnar. Nahradil Petra Minaříka,…

NKÚ prověří peníze vynakládané na kybernetickou bezpečnost a údržbu mostů

08.12.2018 16:31 Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) chce v příštím roce zkontrolovat peníze vynakládané na příklad na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama