Drábek má další problém za 1,4 miliardy korun!

Praha – Drábkovo ministerstvo má další problém. Zneužilo Prováděcí smlouvu ohledně licencí produktů Microsoft. Upozornil na to Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek

Fond přinesl strohá fakta. Zatímco ostatní státní instituce včetně ministerstev dohromady využívá licence společnosti v hodnotě 2,8 miliard korun a doplňkové služby v objemu 183 milionů korun, Drábkovo ministerstvo jde úplně proti proudu.

Ministerstvo práce a sociální věcí čerpá licence v hodnotě kolem 280 milionů korun (bez DPH) a doplňkové služby ho stojí 1,4 miliardy. V procentuálním porovnání tak objem doplňkových služeb ostatním institucí činí 7% ceny licencí, Drábkovu ministerstvu ale tento poměr vychází tak, že doplňkové služby činí 500% ceny licencí.

„Z uvedených čísel je zcela zřejmé, že MPSV účelově využilo Prováděcí smlouvu k realizaci nikoliv investičních služeb (nákup licencí), ale služeb provozního charakteru (doplňkové služby). Srovnání jednoznačně demonstruje, v jakém bezprecedentním rozsahu byla zneužita Prováděcí smlouva!,“ tvrdí fond.

Je tak zřejmé, že vznikl obrovský prostor pro pochybné zakázky a přesuny peněz. Kam přesně peníze plynuly, ale fond zatím nezveřejnil. Každopádně se jedná o další pochybnou zakázku MPSV, na kterou NFPK upozornil. Ministerstvu v minulosti vytýkal i pochybnou zakázku ohledně nových informačních systémů ministerstva.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Huawei je bezpečnostní hrozbou, trvá na svém NÚKIB

14.02.2019 17:55 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nezměnil své stanovisko, technologie…

Český svaz bojovníků za svobodu naráží. Samosprávy odmítají dotace

14.02.2019 17:40 Vedení Hradce Králové, Jihlavy nebo Královéhradeckého kraje odmítají dotovat Český svaz bojovníků…

Řidiči, kolik máte bodů? Stav konta lze nově kontrolovat přes Portál občana

13.02.2019 17:56 Aktualizováno Přehled o končící platnosti řidičského průkazu či stav svého bodového konta mohou lidé od úterý…

Rozšíření pravomocí NKÚ? Sněmovna podpořila všechny tři návrhy

13.02.2019 15:47 Kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) by se mohly rozšířit například na obce,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama