Drábek má další problém za 1,4 miliardy korun!

Praha – Drábkovo ministerstvo má další problém. Zneužilo Prováděcí smlouvu ohledně licencí produktů Microsoft. Upozornil na to Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
doporučujeme

Fond přinesl strohá fakta. Zatímco ostatní státní instituce včetně ministerstev dohromady využívá licence společnosti v hodnotě 2,8 miliard korun a doplňkové služby v objemu 183 milionů korun, Drábkovo ministerstvo jde úplně proti proudu.

Ministerstvo práce a sociální věcí čerpá licence v hodnotě kolem 280 milionů korun (bez DPH) a doplňkové služby ho stojí 1,4 miliardy. V procentuálním porovnání tak objem doplňkových služeb ostatním institucí činí 7% ceny licencí, Drábkovu ministerstvu ale tento poměr vychází tak, že doplňkové služby činí 500% ceny licencí.

„Z uvedených čísel je zcela zřejmé, že MPSV účelově využilo Prováděcí smlouvu k realizaci nikoliv investičních služeb (nákup licencí), ale služeb provozního charakteru (doplňkové služby). Srovnání jednoznačně demonstruje, v jakém bezprecedentním rozsahu byla zneužita Prováděcí smlouva!,“ tvrdí fond.

Je tak zřejmé, že vznikl obrovský prostor pro pochybné zakázky a přesuny peněz. Kam přesně peníze plynuly, ale fond zatím nezveřejnil. Každopádně se jedná o další pochybnou zakázku MPSV, na kterou NFPK upozornil. Ministerstvu v minulosti vytýkal i pochybnou zakázku ohledně nových informačních systémů ministerstva.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Dukovanech bude hotovo v roce 2036, slíbil Babiš

13.11.2019 21:41 Aktualizováno Nový blok Jaderné elektrárny Dukovany se začne stavět v roce 2029, dokončen bude v roce 2036. Na…

Obce se bouří, jaderné úložiště podle nich ohrozí vodu

13.11.2019 19:52 Zástupci obcí z lokality Hrádek na pomezí Jihlavska a Pelhřimovska trvají na tom, že by případná…

Základní kovy jako součást státních rezerv? Podle ministra Havlíčka jde o…

12.11.2019 18:36 Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje postupný prodej základních kovů ze státních hmotných…

Ministryně Benešová odvolala šéfku plzeňských žalobců Zelenou

08.11.2019 08:37 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) odvolala šéfku Okresního státního zastupitelství v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama