Česká pošta na koronavirus nereaguje, přepravu zásilek neomezí

O omezení přepravy zásilek mezi Českem a Čínou kvůli šíření nového koronaviru zatím Česká pošta neuvažuje. Zásilky ale mohou mít zpoždění kvůli omezením letů, které dnes schválila i česká vláda, nebo železniční přepravy. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí pošty Matyáš Vitík. K omezením přepravy zásilek již některé státy v souvislosti s šířením koronaviru z Číny sáhly. Slovenská pošta dnes oznámila, že od úterý pozastaví přijímání zásilek do Číny.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Česká pošta
doporučujeme

"Vzhledem k tomu, že podle našich zjištění zásilky z Číny do České republiky a z ČR do Činy neohrožují zákazníky ani pracovníky České pošty, neuvažujeme o omezení přepravy jednotlivých zásilek," uvedl Vitík. "Je možné, že kvůli omezení letecké a železniční přepravy dojde ke zpoždění dodání zásilek z Číny," doplnil.

Česká pošta podle mluvčího sleduje doporučení ministerstva zdravotnictví, Světové poštovní unie (UPU) a dalších organizací. "Na další vývoj situace budeme adekvátně reagovat," sdělil Vitík.

Slovenská státní pošta pozastaví přijímání zásilek do Číny, včetně autonomních území Macao a Hongkong, zatímco doručování z Číny na Slovensko bude pokračovat beze změny. Zásilky z Číny na Slovensko ale mohou mít zpoždění. Důvodem je podle firmy omezování letecké dopravy mezi Čínou a ostatními státy.

K omezení, nebo zrušení letů do Číny kvůli šíření koronaviru už přistoupila řada zemí včetně České republiky. Česká vláda dnes schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českem s platností od neděle 9. února na dobu neurčitou.

Novým typem koronaviru, který se od prosince šíří z čínského města Wu-chan, se již nakazilo přes 17.000 lidí a nejméně 362 jich nákaze podlehlo. Státy nadále přijímají opatření proti šíření viru, Světová zdravotnická organizace (WHO) však varuje před přílišným omezováním mezinárodního obchodu a dopravy.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Člen Rady si stěžuje na Českou televizi kvůli demonstraci

18.02.2020 13:26 Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov poslal řediteli úřadu žádost o…

Zmatky kolem voleb do Senátu. Budou se obvody měnit jedou za 12 let?

06.02.2020 11:14 Senátní volební obvody by se mohly měnit jednou za dvě volební období, tedy jednou za 12 let.…

Nová šéfka ČTÚ má hned problém. Je prý ve střetu zájmů

30.01.2020 18:23 Nová předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková porušila podle předběžného…

Stát počítá s možnou epidemií, má připraveny tisíce roušek

30.01.2020 18:12 Aktualizováno Správa státních hmotných rezerv má připraveny tisíce roušek a desítky izolačních bioboxů pro případ…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama