Česká pošta nabídne státu své volné kapacity pro doručování potravin

Česká pošta nabídne v boji proti šíření koronaviru státu v případě potřeby své volné kapacity pro doručování potravin a dalších nezbytných věcí lidem, informovala dnes pošta. Chod poboček zatím pokračuje beze změn.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Česká pošta
doporučujeme

Poštu však kritizují odbory, podle kterých jsou provozovny nedostatečně vybaveny dezinfekcí a rouškami. Pošta chce pobočky vybavit během následujícího týdne, dosud zásobovala doručovatele.

Česká pošta avizovala, že její pobočky zůstávají zatím otevřené podle svých standardních otevíracích hodin. Bez omezení pokračuje i doručování zásilek. Pošta proto avizovala, že je připravená v případě nutnosti nabídnout státu své volné přepravní kapacity pro doručování potravin a dalších nezbytně nutných věcí, uvedl podnik v dnešním prohlášení.

"Ale stále platí, ze život a zdraví pošťáků a klientů pro nás bude vždy na prvním místě. I za cenu případného omezení služeb,” uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Podle odborů jsou však ochranná opatření na provozovnách špatná. "Na poštách oproti prohlášeni vedení pošty nejsou k dispozici žádné dezinfekce ani roušky. Pošta objednala směšné množství sprejů v podobě 50 militrů jeden kus, uvedl předseda Odborového hnutí zaměstnanců pošty Evžen Dvorský. Podle něj například na provozovně v pražských Malešicích není k dispozici ani tekuté mýdlo a neuklízí se ani nedezinfikují podlahy. Situace je naprosto katastrofální. Na pošty chodí kdekdo a nikdo neví jestli je člověk v karanténě nebo není," dodal.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík k tomu ČTK řekl, že v tomto týdnu bylo přibližně 9200 kusů dezinfekčních sprejů přednostně distribuováno mezi doručovatele, kteří přichází nejčastěji ke styku s veřejností. V následujícím týdnu pak pošta vybaví dalšími 40.000 kusy sprejů i pobočky a jejich zaměstnance. Pošta zároveň plánuje i další posílení zásob dezinfekce. K úklidu poboček pak Vitík podotkl, že většina prostor je uklízena nad rámec standardního úklidu, včetně jejich dezinfikování.

Česká pošta už v minulých dnech připravila pro lidi v karanténě kvůli koronaviru bezkontaktní způsob doručování. I zásilky určené do rukou adresáta mu doručovatel uloží do schránky, nebo je nechá na poště, kde si je bude moci do měsíce vyzvednout. Opatření domluvila s Českým telekomunikačním úřadem.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vnitro: Senátní volby na Teplicku by se měly konat do 30. června

06.04.2020 11:53 Aktualizováno Obě dvě kola doplňovacích senátních voleb na Teplicku by se měla uskutečnit do 30. června. Počítá s…

Zpracování údajů pro chytrou karanténu záleží na bankách, konstatuje úřad

02.04.2020 17:31 Je výhradně na každé bance, jak vymezí a navrhne zpracování údajů o chování určené osoby za…

Úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu

31.03.2020 08:32 Veřejné úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu a budou nabízet jen omezené…

Babiš má obavy, zda úřad práce zvládne kurzarbeit

27.03.2020 19:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) má obavy, zda úřady práce dokážou žádosti firem o kurzarbeit rychle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy