Finanční správa vrátila úřední hodiny na stav před pandemií

Finanční správa od dnešního dne vrátila otevírací dobu podatelen na většině finančních úřadů na stav před zavedením mimořádných opatření kvůli šíření koronaviru. Ty nyní budou otevřeny v pondělí a ve středu od osmi do 17 hodin. Od konce března byly podatelny otevřené jen mezi osmou a 11 hodinou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nicméně i nadále správa doporučuje lidem, aby s ní komunikovali na dálku, tedy elektronicky nebo poštou. Správa to oznámila na twitteru.

Správa zároveň upozornila, že pracoviště, kterým omezila činnost od počátku roku v rámci úspor zůstanou dočasně uzavřené. Jde o úřady, kde služby poskytuje správa v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Jde o 56 z 201 územních pracovišť finanční správy.

Provoz podatelen finančních úřadů byl kvůli opatřením proti šíření koronaviru omezen pouze na pondělí a středu od osmi do 11 hodin na základě usnesení vlády z 23. března.

Zároveň ministerstvo v rámci opatření umožnilo lidem, kteří by měli podat daňové přiznání k 1. dubnu, jej podat do 1. července. Samotný termín sice formálně neposunulo, ale automaticky bude odpouštět penále a pokuty za pozdní podání přiznání. Pokud tedy podá poplatník daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob v době kdykoliv od 2. dubna do 1. července, začne 30denní lhůta pro vrácení přeplatku, a to od dne podání daňového přiznání. Ke konci března se přitom kvůli odevzdání přiznání tvořily před finančními úřady fronty.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec Rejstříku trestů? Evidenci by nově mohlo vést ministerstvo…

30.05.2020 10:59 Vláda asi bude souhlasit s návrhem, aby evidenci trestů a přestupků vedlo ministerstvo…

Spor o kompenzační bonus: MMR připraví způsob, jak nahradit obcím výpadek…

26.05.2020 17:06 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připraví mechanismus, jehož prostřednictvím bude kompenzovat…

Všechny pošty se ode dneška vrací k běžné otvírací době

25.05.2020 08:21 Všechny pobočky České pošty se ode dneška vrací k běžné provozní době, která platila před zavedením…

ÚHOS potrestal firmy za domluvenou IT zakázku v Přerově

22.05.2020 09:22 Pokutu ve výši 118 milionů korun rozdal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) firmám, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy