NKÚ kvůli koronaviru omezil provoz, zřejmě odloží kongres EUROSAI

Nejvyšší kontrolní úřad omezil kvůli šíření nového typu koronaviru a v souladu s vládními opatřeními svůj provoz. Většina zaměstnanců pracuje z domova. U aktuálních kontrol může nastat zpoždění. Kongres evropských kontrolních institucí EUROSAI, plánovaný na přelom letošního května a června, se zřejmě odloží. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí úřadu Václav Kešner.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vláda ČR
doporučujeme

V úřadě zůstali pouze pracovníci, kteří se starají například o chod informačních technologií. "Stanovili jsme také okruh zaměstnanců na klíčových pozicích, kteří mají povinnost dostavit se na pracoviště do tři hodin od vyzvání," dodal mluvčí. Zakázány jsou návštěvy v sídle úřadu.

"U aktuálně probíhajících kontrol očekáváme, že určité zpoždění mohou nabrat - zejména s ohledem na povinnost, kterou uložila vláda, tedy, že je nutné zajistit chod veřejné správy a služeb v nezbytně nutném rozsahu, který neohrozí opatření nutná k ochraně zdraví," uvedl mluvčí NKÚ.

V březnu úřad zahájil dvě kontroly. Prověřuje peníze na veřejné vysoké školy a na informační technologie na ministerstvu zemědělství. Pro letošní rok má v plánu 31 kontrol.

Úřad má letos pořádat v Praze 11. ročník kongresu evropských kontrolních institucí EUROSAI. Na tři roky se má ujmout předsednictví této organizace. Schválený rozpočet na tuto akci je 12 milionů korun a konat se měl podle záměru od 31. května do 4. června. Prezident NKÚ Miloslav Kala však navrhne odsunutí na pozdější termín. Odsunutí nezpůsobí navýšení rozpočtu, dodal mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vnitro: Senátní volby na Teplicku by se měly konat do 30. června

06.04.2020 11:53 Aktualizováno Obě dvě kola doplňovacích senátních voleb na Teplicku by se měla uskutečnit do 30. června. Počítá s…

Zpracování údajů pro chytrou karanténu záleží na bankách, konstatuje úřad

02.04.2020 17:31 Je výhradně na každé bance, jak vymezí a navrhne zpracování údajů o chování určené osoby za…

Úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu

31.03.2020 08:32 Veřejné úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu a budou nabízet jen omezené…

Babiš má obavy, zda úřad práce zvládne kurzarbeit

27.03.2020 19:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) má obavy, zda úřady práce dokážou žádosti firem o kurzarbeit rychle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy