Po zásahu na MPSV policie nikoho z OKsystemu neobvinila

Policie, která kvůli zakázce ministerstva práce na informační systém zasahovala v úterý ve společnosti OKsystem, nikoho z pracovníků firmy neobvinila. ČTK to dnes sdělil ředitel společnosti OKsystem Vítězslav Ciml. Bližší informace s ohledem na vyšetřování neposkytl. Policisté obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky dva lidi, zadrželi náměstka ministerstva Jana Baláče (ČSSD) a vedoucího oddělení bezpečnosti informací.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Policie ČR
doporučujeme

"V kauze zásahu na ministerstvu práce a poskytování podkladů v sídle společnosti OKsystem uvádíme, že sama společnost a ani žádná osoba spojená se společností OKsystem nebyla obviněna a ani není vedena jako podezřelá," uvedl Ciml. Dodal, že nikdo z pracovníků firmy protiprávně nejednal. S ohledem na zachování mlčenlivosti další podrobnosti nesdělil.

Ani policie, ani ministerstvo či firma OKsystem neuvedly, jaké zakázky se vyšetřování týká. Resort plánuje od příštího roku spustit jednotný systém, který se skládá z víc částí. Chybí mu zatím dodavatel systému dávek. Nynější aplikace provozuje OKsystem. Smlouvu s ním ministerstvo už dvakrát prodlužovalo o dva roky, kontrakt vyprší začátkem roku 2021.

Ani po dvou tendrech ministerstvo nového dodavatele nemá. První soutěž za 616 milionů korun bez DPH vyhlásilo koncem roku 2014. Vyhrál OKsystem. Od uzavřené smlouvy ale resort později odstoupil. Firma se s ním soudí. Podruhé ministerstvo zakázku vypsalo koncem roku 2017 za 270 milionů korun bez DPH. Případ skončil několikrát u antimonopolního úřadu.

Vedení ministerstva už dřív uvedlo, že má několik scénářů řešení. Zmínilo, že chystá výběrové řízení na provozovatele nynějšího systému. Dalšími možnostmi byl smír s OKsystemem a dokončení systému z prvního tendru, uzavření druhého tendru či pokračování spolupráce s nynějším dodavatelem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má obavy, zda úřad práce zvládne kurzarbeit

27.03.2020 19:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) má obavy, zda úřady práce dokážou žádosti firem o kurzarbeit rychle…

Vnitro: Datové zprávy lze do odvolání odesílat zdarma

24.03.2020 12:36 Uživatelé datových schránek mohou ode dneška do odvolání, minimálně po dobu vyhlášeného nouzového…

NKÚ kvůli koronaviru omezil provoz, zřejmě odloží kongres EUROSAI

21.03.2020 10:41 Nejvyšší kontrolní úřad omezil kvůli šíření nového typu koronaviru a v souladu s vládními…

Českou poštu decimuje koronavirus. Primární je výplata důchodů, říká pro…

21.03.2020 10:00 ROZHOVOR - Tvrdě na ně zaútočil. Nový typ koronaviru COVID 19 pořádně oslabuje Českou poštu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama