V Plzni rezignovala soudkyně, vyhnula se dalšímu kárnému řízení

Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) nebude projednávat údajné pochybení plzeňské soudkyně Drahomíry Regnerové při prodlužování ochranného léčení. Regnerová sama rezignovala na funkci soudkyně, kterou vykonávala na trestním úseku Okresního soudu Plzeň-jih.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní jednání proto NSS zrušil a po ověření rezignace v prezidentské kanceláři kárné řízení zastaví. ČTK to řekl předseda senátu Karel Šimka.

Podle kárné žaloby chybovala Regnerová v tom, že jako samosoudkyně při veřejném zasedání prodloužila ochranné léčení, ačkoliv měl rozhodovat kolektivně senát. Ještě tentýž den, tentokrát v senátu, ochranné léčení ukončila, aniž by reflektovala své původní rozhodnutí. Kárnou žalobu podalo vedení plzeňského krajského soudu.

Regnerové hrozilo snížení platu, vzhledem k minulým prohřeškům ale připadalo v úvahu i zproštění funkce soudkyně. V minulosti kárný senát potrestal Regnerovou dvakrát za to, že zavinila nezákonný pobyt obviněného ve vazbě, a jednou za to, že opožděně rozhodla o prodloužení ochranného léčení.

Ve všech třech kárných řízeních zvolil kárný senát jako odpovídající postih srážky z platu. Jak dnes připomněl server Česká justice, naposledy senát Regnerovou varoval, že příště bude kvůli opakování prohřešků uvažovat o odebrání taláru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osm ministerstev žádá přednostní očkování klíčových úředníků

12.04.2021 21:11 Osm ze 14 českých ministerstev využilo podle webu Deník N nabídku Ústředního krizového štábu (ÚKŠ),…

Termín další dodávky testů pro školy 3. května je podle Švagra šibeniční

12.04.2021 11:17 Aktualizováno Termín další dodávky 5,6 milionu testů na koronavirus pro školy, kterou chce mít ministerstvo…

Ombudsman Křeček upozornil na nejednotnost v omezování provozu úřadů

09.04.2021 11:23 Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček upozorňuje na nejednotnost v postupu úřadů ohledně…

Šimůnková: Veřejná správa neumí zaměstnat lidi s postižením, realita je…

08.04.2021 11:57 Veřejná správa podle zástupkyně veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové neumí zaměstnávat lidi s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama