Alergie útočí: Lékaři hlásí až dvojnásobek pacientů

Praha - Pylová sezóna je na vrcholu. A je to znát především v čekárnách alergologů, kam přicházejí tisíce pacientů. A co víc, podle odborníků počet těchto pacientů rok od roku narůstá a to ve všech věkových skupinách. Nejčastěji se s alergií potýkají lidé ve vyspělých zemích.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Sotva jsme se zotavili z chřipkové epidemie je tu další kritické období. Jaro a s ním sezonní pylová alergie - nejvíce rozšířené alergické onemocnění. Například lékařka Blanka Heidlová z Prahy běžne ošetří za den kolem pětadvaceti pacientů. Teď jich do ordinace přichází okolo padesáti.

Lékařka shrnuje běžné příznaky: "Kýchání, pálejí nás oči jak když nám někdo hodí písek do očí, můžeme se rozkašlat takovým suchým dráždivým kašlem," říká Heidlová.

Na zvyšující se počet pacientů, kteří přicházejí do ordinací s pylovou alergií, má prý vliv i fakt, že letos byla mírná zima a skoro vůbec nemrzlo. Rostliny proto začaly kvést mnohem dřív než obvykle. "Kvete toho daleko víc najednou a čím víc je těch alergenů, tím jsou horší příznaky," potvrzuje lékařka. Ty připomínají chřipku. Alergici tak v tomto období spíš míří k praktickému lékaři.

Ten poslal na alergologii i paní Renatu: "Mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být alergie, omezuje mě to. Není vám dobře, kašlete a máte rýmu," říká.

Loading...
Témata: alergie
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Akutní a domácí péče v ohrožení? Úhrady na rok 2020 stále nejsou dohodnuty

19.06.2019 16:08 Aktualizováno Na úhradách zdravotní péče pro příští rok se zdravotními pojišťovnami se nedohodly nemocnice akutní…

Zveřejňování smluv na webu? Nemocnice výjimku nedostanou, rozhodli poslanci

18.06.2019 18:12 Aktualizováno Veřejné nemocnice nedostanou úlevu ze zveřejňování údajů o jednotkových cenách léků v internetovém…

E-neschopenka? Bude už příští rok, podpisem to stvrdil Zeman

18.06.2019 17:14 Projekt elektronické neschopenky bude plně zaveden od příštího roku. Novelu, která to předpokládá,…

Úhrada zdravotní péče? Jednání lékáren a pojišťoven skončilo fiaskem

17.06.2019 17:12 Lékárny a domácí péče se dnes nedohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách zdravotní péče pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama