Agentura z akce "Děkujeme, odcházíme" rozjede další kampaň, už má název

Praha - Agentura Ewing PR Jiřího Hrabovského, která před pěti lety vedla kampaň "Děkujeme, odcházíme", pomůže České lékařské komoře (ČLK) a spustí kampaň "Zdravotnictví volá o pomoc".

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Informaci www.e15.cz potvrdil dnes ČTK mluvčí komory Michal Sojka s tím, že schválen je finanční rámec a téma. "Situace je vážná, kvůli nedostatku personálu v nemocnicích nemůže už ČLK garantovat kvalitu lékařské péče," uvedl.

Kampaň vedená agenturou by měla být vedena v první fázi na sociálních sítích, aby se informace "dostaly co nejvíc mezi lidi". Vrcholit by měla s podzimními krajskými volbami, komora chce učinit zdravotnictví jejich zásadním tématem, protože kraje spravují řadu nemocnic a ambulancí a zodpovídají za dostupnost péče na svém území.

Podle webu chystá ČLK "menší akci Děkujeme, odcházíme". Sojka podrobnosti zatím upřesnit nechtěl, sděleny budou na tiskové konferenci při startu kampaně, řekl.

Podle webu připadá v úvahu jako forma protestu dodržování povoleného limitu 416 přesčasových hodin. Představitelé odborných lékařských společnosti přiznávají, že bez překračování limitu přesčasů by nemocnice nebyly schopny zajistit péči o pacienty.

Nová zakázka má být v řádu statisíců korun. Už teď se na ní podílejí i okresní sdružení hospodařící s částí příjmů komory samostatně. Dvě z nich se rozhodla poslat příspěvek, a to 100.000 a 200.000 korun, uvedl web.

Za akci Děkujeme, odcházíme zaplatili odboráři agentuře přes 3,5 milionu korun. Symbolem pět let staré kampaně byla černobílá sanitka-pohřební vůz s nápisem Náš exodus, váš exitus.

ČLK vyzvala před měsícem vládu k vytvoření krizového plánu na záchranu českého zdravotnictví. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil, že se bude zdravotnictvím zabývat.

Sojka připomněl, že Ewing PR za Děkujeme, odcházíme získal prestižní evropskou cenu. Výsledkem kampaně bylo memorandum vlády s lékaři o postupném zvyšování platů, které se však dosud nenaplnilo.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Doplatky na léky? Invalidním důchodcům se sníží ochranný limit

19.08.2019 17:23 Aktualizováno Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500…

Zdravotnický skandál: Nemocnice dluží za dodané léky miliardu

15.08.2019 17:45 Státní nemocnice dluží podle Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) po splatnosti za dodané léky…

Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

15.08.2019 15:17 Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama