Další případ: Tuberkulóza se objevila i na pražské hotelovce

Praha - V České republice se objevil další případ nebezpečné otevřené tuberkulózy ve škole. Tentokrát onemocněla studentka střední hotelové školy v Praze. Během týdne jde už o třetí školu, kde se ukázalo, že ji navštěvoval buď student, nebo učitel s touto infekční nemocí. A žáci ani jejich rodiče o nebezpečí do poslední chvíle nic netušili.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři
doporučujeme

Je to už měsíc, co studentka skončila v nemocnici. Na testy její spolužáky ale zatím nikdo neposlal. Když se znepokojení rodiče vedení školy začaly ptát proč, nedozvěděli se prakticky nic.

"Nemůžeme to ani potvrdit, ani vyvrátit. Takové jsou zákony a my je respektujeme," řekla TV Nova zástupkyně ředitele. Stejnou odpověď dostali v uplynulých dnech také rodiče.

Tento případ tuberkulózy ve škole je už několikátý v řadě. Minulý týden vyšlo najevo, že lektor angličtiny z Afriky, který učil na dvou základních školách na Vysočině, se nakazil závažnou formou otevřené tuberkulózy. Na testy teď musí 350 žáků ze škol v Polné a Měříně.

Lékaři z jihlavské nemocnice už začali na tuberkulózy testovat děti z polenské základní školy. Vyšetření budou trvat několik týdnů.

A ani v tomto případě rodiče dětí nikdo blíž neinformoval. Zákonní zástupci školáků, které lektor angličtiny, který stále leží v jihlavské nemocnici na plicním oddělení, učil, teď mají strach.

"Hygienická stanice ve spolupráci s plicními lékaři vytipuje všechny, se kterými přišel nakažený do styku. Podle místa bydliště, podle místa pracoviště a podobně. A všichni musí na vyšetření. Škola samozřejmě těžko může informovat, že ve 2. C onemocněl ten a ten. To jsou prostě informace, které jsou důvěrné," uvedla pro TV Nova hygienička Zdeňka Jágrová.

Loading...
Témata: Tuberkulóza | lékaři
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi budou nadále bez léků? Navrhovaná novela je k ničemu, zlobí se…

24.08.2019 15:31 Problémy s nedostupností léků podle České lékárnické komory (ČLnK) vládě předložená novela zákona o…

Po zrušení karenční doby přibylo už 11 procent nemocných

22.08.2019 18:49 Pracovníků, kteří letos v červenci onemocněli, proti loňskému prvnímu prázdninovému měsíci přibylo…

Národ pijáků? Studie podkopává zažitý mýtus o Češích

22.08.2019 17:37 Aktualizováno Česko podle různých mezinárodních srovnání zůstává na předních příčkách ve spotřebě alkoholu. Mezi…

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama