Soukromí lékaři proti ČLK: Péče o pacienty ohrožena není

Praha - Koalice soukromých lékařů (KSL) se postavila proti České lékařské komoře (ČLK). Péče o pacienty prý ohrožena není a ani nehrozí zavírání nemocnic.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

ČLK prosazuje skokový růst platů v nemocnicích. Podle KSL ale prosté zvýšení platů problémy českého zdravotnictví nevyřeší, nutné jsou systémové změny. Politici by se měli při řešení věnovat zdravotnictví jako celku, ne jen jedné složce, nemocnicím.

S ČLK se shoduje v tom, že práce lékaře je v Česku málo ohodnocena. Proto by se mělo zvýšit ocenění práce lékaře v seznamu zdravotních výkonů, což požaduje také ČLK, případně by se měla zvýšit pravidelná měsíční platba za registrovaného pacienta praktickým lékařům.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) uvedl, že žádné konkrétní navýšení příjmů soukromým lékařům dnes neslíbil. Záleží podle něj na tom, kolik peněz získá ve vládě.

Němeček dnes slíbil, že peníze, které pro resort získá, spravedlivě rozdělí. Nebude upřednostňovat žádný druh péče. KSL souhlasí s tím, aby nárůst příjmů lékařů v nemocnicích a privátu byl "proporcionální".

Soukromí lékaři by více financí uvítali. Jednali dnes s Němečkem také o úhradových mechanismech v roce 2017. Odmítli návrh ČLK, aby tabulkové platy byly i v soukromých zařízeních. Na rozdíl od Němečka prosazují růst spoluúčasti pacientů, zrušení většiny regulačních poplatků považují za chybu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Doplatky na léky? Invalidním důchodcům se sníží ochranný limit

19.08.2019 17:23 Aktualizováno Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500…

Zdravotnický skandál: Nemocnice dluží za dodané léky miliardu

15.08.2019 17:45 Státní nemocnice dluží podle Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) po splatnosti za dodané léky…

Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

15.08.2019 15:17 Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama