Sobotka souhlasí s rychlým růstem platů zdravotníků

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) souhlasí s požadavkem krizového štábu nemocnic a odborů na růst platů v nemocnicích. Měly by růst o deset procent od roku 2017.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
doporučujeme

Podpoří na to vyšší odvody státu v příštím roce i pravidelnou valorizaci v příštích letech pro další růst platů, aby zdravotníci dostali dlouhodobou perspektivu. Premiér to dnes řekl novinářům po jednání se zástupci krizového štábu, na němž byl také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Krizový štáb chce růst platů během tří let o třetinu, o tom se teprve bude jednat.

Výdělky by podle premiéra měly stoupnout nejen v nemocnicích státu, kde jsou státní tarifní tabulky, ale i v nemocnicích krajů, kde se dosud ne vždy dařilo vládní rozhodnutí o zvýšení platů dodržet. K navyšování by se kraje měly zavázat podpisem memoranda mezi vládou a kraji.

"Jsem přesvědčen o tom, že není možné riskovat, že nám budou odcházet zdravotní sestry i lékaři, a myslím si, že jim musíme dát dlouhodobou perspektivu toho, že se vyplatí ve zdravotnictví zůstat. Nejenom kvůli penězům, ale kvůli tomu, že zajistíme funkční systém poskytování zdravotní péče a co nejlepší podmínky pro jejich práci, a především dlouhodobě stabilní podmínky," řekl premiér.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdravotnický skandál: Nemocnice dluží za dodané léky miliardu

15.08.2019 17:45 Státní nemocnice dluží podle Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) po splatnosti za dodané léky…

Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

15.08.2019 15:17 Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny…

Zvláštní pomůcky pro handicapované? Dotaci získá víc lidí, senátní výbory…

13.08.2019 14:18 Aktualizováno Senát zřejmě beze změny schválí poslaneckou novelu rozšiřující okruh handicapovaných lidí, kteří…

České zdravotnictví se otřásá. Bude stávka? Vojtěch rozzuřil odbory

12.08.2019 18:42 Aktualizováno Odbory a další organizace nemocnic, lékařů či pacientů žádají zvýšení výdajů na zdravotnictví na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama