Smlouvu VZP s protonovým centrem bude řešit obvodní soud

Praha - Trestní kauzou údajného pokusu o zneužití pravomoci při uzavření smlouvy mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a protonovým centrem se bude muset znovu zabývat obvodní soud.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Městský soud v Praze vyhověl odvolání státního zástupce proti osvobození někdejšího nuceného správce VZP Antonína Pečenky a vrátil případ k novému projednání. Informaci České televize dnes ČTK potvrdila mluvčí městského soudu Markéta Puci.

Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že o zrušení zprošťujícího verdiktu rozhodl odvolací senát ve středečním neveřejném zasedání.

"Stejně jako po vynesení předchozího rozsudku i nyní říkáme, že si počkáme na pravomocný verdikt. Pro klienty VZP se nic nemění na tom, že kdo protonovou terapii skutečně potřebuje, tomu ji VZP uhradí," sdělil ČTK mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

Kauza se týká smlouvy VZP s firmou Proton Therapy Centre Czech z roku 2006. Dokument předpokládal uzavření další smlouvy, která by protonovému centru po dobu 15 let garantovala hrazení léčebných výkonů pro 1650 pacientů ročně. Podle obžaloby Pečenka podpisem smlouvy s protonovým centrem zneužil svou pravomoc, protože VZP nevypsala výběrové řízení a o kontraktu navíc nevědělo ministerstvo zdravotnictví. Pojišťovně tak mohla vzniknout miliardová škoda, tvrdí obžaloba.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi budou nadále bez léků? Navrhovaná novela je k ničemu, zlobí se…

24.08.2019 15:31 Problémy s nedostupností léků podle České lékárnické komory (ČLnK) vládě předložená novela zákona o…

Po zrušení karenční doby přibylo už 11 procent nemocných

22.08.2019 18:49 Pracovníků, kteří letos v červenci onemocněli, proti loňskému prvnímu prázdninovému měsíci přibylo…

Národ pijáků? Studie podkopává zažitý mýtus o Češích

22.08.2019 17:37 Aktualizováno Česko podle různých mezinárodních srovnání zůstává na předních příčkách ve spotřebě alkoholu. Mezi…

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama