Ministerstvo rozdá přes 3,6 miliardy, půjdou na lepší péči ve zdravotnictví

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) plánuje vydat na zvýšení kvality návazné péče ve zdravotnictví 3,6 miliardy korun, většinou z evropských fondů.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Peníze lze použít na modernizaci přístrojového vybavení, zdravotnických prostředků a technologií. Maximální výše příspěvků na jeden projekt je 99 milionů korun. MMR o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. O podporu lze žádat od 31. května 2016 do 30. června 2017.

O podporu mohou žádat příspěvkové organizace organizačních složek státu, organizace zřizované a zakládané kraji a obcemi, nestátní neziskové organizace, církevní organizace a obchodní společnosti poskytující veřejnou službu v oblasti zdravotní péče. Poskytovatel následné péče musí působit v oborech gynekologie a porodnictví, dětské lékařství, chirurgie a vnitřní lékařství. Zařízení musí mít aspoň 300 akutních lůžek. Výjimkou jsou okresy, kde se takové zdravotnické zařízení nenachází. Vyhlášená podpora v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) se netýká Prahy.

Z celkové částky půjde 85 procent z Evropského fondu pro regionální rozvoj, na zbytku se podílí národní spolufinancování. Dotované projekty musí být dokončeny do konce roku 2018.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdravotnický skandál: Nemocnice dluží za dodané léky miliardu

15.08.2019 17:45 Státní nemocnice dluží podle Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) po splatnosti za dodané léky…

Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

15.08.2019 15:17 Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny…

Zvláštní pomůcky pro handicapované? Dotaci získá víc lidí, senátní výbory…

13.08.2019 14:18 Aktualizováno Senát zřejmě beze změny schválí poslaneckou novelu rozšiřující okruh handicapovaných lidí, kteří…

České zdravotnictví se otřásá. Bude stávka? Vojtěch rozzuřil odbory

12.08.2019 18:42 Aktualizováno Odbory a další organizace nemocnic, lékařů či pacientů žádají zvýšení výdajů na zdravotnictví na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama