Opuštěná nemocnice hrůzy: Nikdo se o ní nestará. Co s ní bude?

Jílové u Prahy - Na okraji Jílového u Prahy stojí nevzhledná a dlouhá léta nevyužívaná budova bývalé nemocnice. Mezi okolními rodinnými domky působí jako pěst na oko. Vzhledem ke stavu budov je ale případná obnova a následné využití podmíněno velmi nákladnou investicí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Ačkoliv se areál jeví jako nevyužitý již od konce 80. let, sloužil v té době ještě jako záložní nemocnice pro případ války nebo jako sklad materiálu civilní ochrany. Teď už neslouží k žádnému účelu a pomalu, ale jistě, chátrá (zde).

Na začátku 90. let byly snahy budovu nemocnice zrekonstruovat a opět využívat jako okresní nemocnici, polikliniku nebo třeba domov důchodců. Ačkoliv projekt měl podporu ministerstva zdravotnictví, byl již pro město vzhledem ke stavu budov, finančně nedostupný. Nakonec město odmítlo objekt do své správy vůbec přijmout a areál spadl, z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, do správy pražské Nemocnice Na Homolce.

Objekt bývalé nemocnice je poměrně rozlehlý, budova má tři křídla a dosahuje výšky až 24 metrů. Ve spodních patrech se dodnes nachází administrativní vybavení, jako jsou kancelářské stoly, skříně a různé dokumenty převážně provozního charakteru. Horní patra, tedy pravděpodobně bývalá lůžková část nemocnice, zeje prázdnotou. Celý areál je obehnán plotem, ve kterém je ale značné množství děr. Zabezpečení proti vniknutí cizích osob je tedy takřka nulové a možnost zranění například neukázněných dětí, je v budově vysoká.

Co bude s opuštěným areálem, ve kterém se dodnes nacházejí zbytky zdravotnického vybavení, nám není známo. Vyjádření Nemocnice Na Homolce k jejich budoucím plánům s objektem se nám nepodařilo získat, a tak nezbývá než doufat, že se pro areál na okraji Jílového najde využití a nebude nadále hyzdit jinak poměrně vzhlednou část tohoto klidného města.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi budou nadále bez léků? Navrhovaná novela je k ničemu, zlobí se…

24.08.2019 15:31 Problémy s nedostupností léků podle České lékárnické komory (ČLnK) vládě předložená novela zákona o…

Po zrušení karenční doby přibylo už 11 procent nemocných

22.08.2019 18:49 Pracovníků, kteří letos v červenci onemocněli, proti loňskému prvnímu prázdninovému měsíci přibylo…

Národ pijáků? Studie podkopává zažitý mýtus o Češích

22.08.2019 17:37 Aktualizováno Česko podle různých mezinárodních srovnání zůstává na předních příčkách ve spotřebě alkoholu. Mezi…

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama