Benefity od zdravotních pojišťoven? Zájem je velký, loni přišly na miliardu

Praha - Zdravotní pojišťovny loni klientům vyplatily na příspěvcích na prevenci asi miliardu korun. Nejoblíbenější jsou benefity na pohybové aktivity, následují různé druhy očkování či příspěvky pro těhotné.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pro letošní rok plánují pojišťovny celkovou částku na preventivní programy ještě navýšit. Některé nabízejí i nové benefity.

"Nejoblíbenější jsou dlouhodobě příspěvky na pohybové aktivity, které loni čerpalo 260.000 klientů a vyplacená částka činí 130 milionů korun," řekl ČTK mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý. Na druhém místě bylo očkování proti klíšťové encefalitidě, které využilo 70.000 klientů.

Podle mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) Elenky Mazurové jsou oblíbené příspěvky pro nastávající matky a plavecké kurzy pro děti. Klienti Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) mají podle vedoucího oddělení marketingu Jana Matese největší zájem o pohybové aktivity, očkování a školní ozdravné pobyty.

U Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) se podle mluvčí Hany Kadečkové o 70 procent proti předpokladům zvedl zájem o očkování proti žloutence. Pojišťovny přispívají i na očkování proti chřipce. Mezi klienty ZPMV vzrostl o 80 procent proti předpokladům také zájem o vyšetření pro prevenci rakoviny, například prsu, kůže či konečníku.

Pojišťovny přispívají také na odvykání kouření, léčbu obezity, astmatu či diabetu, dětem na rovnátka či sportovním prohlídky. Chronicky nemocné děti s kožními či dýchacími problémy se mohou přihlásit do pojišťovnami organizovaných pobytů u moře nebo v Tatrách. Rodina na ně ale musí část doplácet řádově několik tisíc korun.

ČPZP přispívá dětem na cyklistické přilby. Má také příspěvek pro prvodárce krve a spolu s ZPMV platí očkování proti žloutence dobrovolným hasičům. Specifikem ZPMV je také to, že dárce krve může svoje benefity převést na dítě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi na stopě léku na rakovinu? Vyrobili první dávky izotopu s metodou z…

21.01.2020 21:11 První výrobu terapeutického izotopu lutecia 177 (Lu-177) s pomocí nové technologie v množství,…

Neočkované děti do školek? Část poslanců chce změnu zákona

21.01.2020 20:49 Část poslanců chce liberalizovat pravidla pro očkování. Navrhla tak dnes doplnit vládní novelu,…

Lékaři si dál stěžují na e-neschopenky. Dochází jim trpělivost

21.01.2020 18:03 Odborná společnost všeobecného lékařství a sdružení praktiků znovu kritizovaly fungování e…

IKEM válcuje konkurenci. Loni byl největším transplantačním centrem v…

20.01.2020 11:55 Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) byl loni podle tamních lékařů největším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama