Protidrogová agenda se na ministerstvo zdravotnictví nepřesune

Praha - Protidrogová agenda se nebude přesouvat z Úřadu vlády na ministerstvo zdravotnictví. Dohodli se na tom dnes premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Oba to potvrdili ČTK. Možný přesun protidrogové politiky kritizovaly v posledních dnech opoziční strany, podle kterých by to mohlo boj proti drogám oslabit.

"Shodli jsme se, že ponechání sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky v čele s národním protidrogovým koordinátorem pod Úřadem vlády, má svůj význam," oznámil po dnešní schůzce s Babišem Vobořil. Premiér ČTK potvrdil, že přesun pod ministerstvo zdravotnictví už zavrhl. "Nechám si tu agendu na Úřadu vlády a budu se jí osobně věnovat a podporovat ji," napsal v SMS zprávě.

"Jsem rád, že se tímto krokem zachová meziresortní spolupráce a vyvážený přístup v protidrogové politice," doplnil protidrogový koordinátor. S premiérem jednal také o prioritách protidrogové politiky. "Prosazujeme odborný a vyvážený přístup, který zahrnuje represi, prevenci a léčbu," uvedl.

Informace o zvažovaném přesunu odboru protidrogového koordinátora zveřejnil zhruba před dvěma týdny deník Mladá fronta Dnes (MfD). Mluvčí Úřadu vlády Barbora Peterová tehdy deníku řekla, že premiér na začátku svého působení deklaroval, že chce zefektivnit fungování státních institucí a přesunout odbornou agendu na příslušná ministerstva. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová k tomu MfD řekla, že zařazení protidrogové politiky pod ministerstvo by bylo logické.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nových případů covidu i hospitalizací je za středu zatím méně než před…

26.11.2020 19:08 V Česku za dnešek přibylo zatím 2192 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to o 486 nižší počet…

Je to 50 na 50, řekl k plánovanému rozvolňování ministr Blatný

26.11.2020 18:05 Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je podle…

Tři francouzští policisté obviněni z napadení, zachytila je kamera

26.11.2020 18:02 Vedení francouzské policie postavilo mimo službu tři policisty, kteří v Paříži v sobotu večer…

Kloktání místo tyčinky. Čeští vědci představili nový způsob odběru vzorků…

26.11.2020 13:52 V pražském Rudolfinu dnes představili nový způsob odběru vzorků na vyšetření nemoci covid-19 za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama