Odvolání Němečka z čela FN Ostrava bylo oprávněné, trvá na svém Vojtěch

Ostrava - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes zavítal do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Řekl, že odvolání ředitele FNO Svatopluka Němečka (ČSSDú považuje za oprávněné.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Adam Vojtěch (ANO)

Němečkovo únorové odvolání ministerstvo zdůvodnilo manažerským selháním vedoucím k odborné a personální destabilizaci nemocnice, umělým navyšováním hospodářského výsledku a střetem zájmů, protože Němeček působil také ve vedení nemocnice v Bohumíně na Karvinsku.

Vojtěch dnes poukázal na to, že po nástupu nového ředitele se zvýšil počet zdravotních sester o 20 až 30. Vojtěch tvrdí, že sestry měly zájem o práci v nemocnici i v minulosti, ale byly prý odmítány.

"Otázka je, zda nebyl skutečně preferován hospodářský výsledek nad nějakým provozem. V tomto směru si myslím, že je to potvrzeno," uvedl ministr. Podle něj nemocnice v minulosti stagnovala. Své rozhodnutí o odvolání Němečka by po zveřejnění výsledků auditu nezměnil.

Vedení nemocnice už před časem prezentovalo výsledky externího auditu, který podle nynějšího ředitele FNO Evžena Machytky ukázal na problém při takzvaném vybírání zpětných bonusů i na střet zájmu některých zaměstnanců. Kvůli němu museli skončit i tři přednostové klinik. Vedení nemocnice jim vytýká, že mají spojitost se soukromou CGB laboratoří, jež pro nemocnici zpracovávala některé vzorky. Do této laboratoře směřovala značná část vzorků zadávaná externím firmám.

O své funkce už přišli přednosta interní kliniky a zároveň děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Arnošt Martínek i přednosta Ústavu soudního lékařství Igor Dvořáček. Stejný osud čeká i přednostku Ústavu patologie Janu Dvořáčkovou, která je stále v pracovní neschopnosti.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi opět jezdí víc do lázní. Na hrazený pobyt loni dosáhlo 100 tisíc…

15.10.2018 19:18 Na hrazený lázeňský pobyt loni dosáhlo téměř 100.000 lidí, což je nejvíc od roku 2010. Podobný…

Ruská ruleta a byznys! U Jílkové to pořádně schytali plastičtí chirurgové

12.10.2018 00:17 Praha - V dnešní době je zkrášlování pomocí plastických operací skoro stejně běžné, jako když si…

Velká změna pro pacienty. Jak bude fungovat lékový záznam?

10.10.2018 13:25 Lékaři a lékárníci by měli mít v budoucnu přehled o všech lécích, které má pacient předepsané.…

Fatální kombinace léků? Počet mrtvých pacientů roste, stát chce zavést…

07.10.2018 19:30 Za deset let stoupl v České reublice 3,5krát počet hospitalizací v souvislosti s léky jako jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama