V Brně vznikne cvičná nemocnice za miliardu

Brno - Masarykova univerzita začala se stavbou cvičné nemocnice pro výuku budoucích lékařů a zdravotníků. Moderní simulační pracoviště napodobující skutečnou nemocnici, včetně třeba makety sanitky, bude v bohunickém kampusu. Náklady včetně vybavení se přiblíží jedné miliardě korun. První studenti se v nové budově budou učit pravděpodobně od akademického roku 2020/2021. ČTK to řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Přidejte svůj názor

Brno

Simulační pracoviště Lékařské fakulty Masarykovy univerzity bude v Česku unikátem. Nízkoenergetická pětipatrová budova napodobí reálné nemocniční prostředí včetně urgentního příjmu s plně vybavenou maketou sanitky, operačních sálů, jednotky intenzivní péče a standardních nemocničních pokojů.

V jednotlivých místnostech budou výukové modely, trenažéry a simulátory napodobujícími skutečné situace, v nichž se lékaři mohou ocitnout. Bude v nich také technika, která umožní pořizovat záznamy probíhajících simulací, takže je pak vyučující mohou se studenty analyzovat a vyhodnocovat.

"Celý projekt zásadním způsobem ovlivní současnou i budoucí výuku lékařských studijních programů. Simulační pracoviště bude jedinečné nejen svou komplexností, ale především zapojením nejmodernějších prvků simulační medicíny do běžné výuky," uvedl ředitel nového pracoviště Petr Štourač. Také děkan lékařské fakulty Martin Bareš od simulačního pracoviště očekává proměnu a modernizaci výuky.

"Díky novým výukovým metodám a změnám v pojetí klinických stáží se Lékařská fakulta Masarykovy univerzity stane jedinečným centrem lékařského vzdělávání nejen v rámci České republiky, ale i v celém středoevropském prostoru," uvedl Bareš. Simulační pracoviště bude stát nedaleko novostavby jihomoravských záchranářů a poblíž Fakultní nemocnice Brno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch dostal košem. Odvolaný přednosta Šimetka odmítl návrat do FN…

19.10.2018 20:31 Odvolaný přednosta porodnicko-gynekologické kliniky FN Ostrava Ondřej Šimetka dnes odmítl návrat do…

Ráno na operaci, večer domů? V zahraničí realita, pro Čechy jen sen

18.10.2018 18:37 Nemocnice podle České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) nemají motivaci k jednodenní chirurgii…

Chlapec skončil po vytržení mandlí v kómatu. Otec popsal horor v…

18.10.2018 16:17 Policie prověřuje vážné poškození zdraví osmiletého chlapce, který loni v květnu podstoupil operaci…

Změna v ordinacích: Péči o některé onkologické pacienty převezmou praktici

18.10.2018 13:19 Péči o onkologické pacienty, u kterých byla úspěšně ukončená aktivní léčba a jsou bez příznaků,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama