Ministr Vojtěch zrušil konkurz na ředitele FN Ostrava. Proč? Odbory cosi naznačily

Nejsilnější odborová organizace Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) kritizuje rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který stále nejmenoval nového ředitele. Hodlá vypsat další výběrové řízení. Odbory se obávají toho, že ministerstvo chce do funkce dosadit svého člověka. ČTK to dnes řekla předsedkyně odborové organizace Zuzana Sargová. Nemocnici nadále povede Petr Vávra, který byl jejím řízením pověřen po loňské rezignaci ředitele Evžena Machytky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Adam Vojtěch (ANO)

"Už teda opravdu nevím, kdo se do toho výběrového řízení přihlásí, na potřetí a do této situace. Nemluvě o tom, že ve stejné situaci jsme byli (loni) v dubnu," uvedla Sargová. Připomněla, že odbory se tehdy ohrazovaly proti Machytkovi, kterého ale ministr nakonec ředitelem stejně jmenoval.

Výběrové řízení opět skončilo nerozhodným výsledkem. Uspěl v něm lékař Jiří Havrlant. Účastnil se už loňského konkurzu, který rovněž skončil nerozhodně, ale ministr nakonec jmenoval Machytku.

Shodnou podporu výběrové komise nyní spolu s Havrlantem získala primářka Krevního centra FNO Zuzana Čermáková. Ministr ale tvrdí, že výběrem jednoho z těchto kandidátů by nepřispěl ke zklidnění situace ve zdravotnickém zařízení

"Nechápu, proč to teď rozhoduje takto. Předtím jsme taktéž křičeli a přes náš odpor ho stejně jmenoval. Teď my zaměstnanci chceme nového ředitele a chceme víceméně toho externího (Havrlant), ale jim to není po vůli," uvedla Sargová. Podle ní je navíc tímto postupem ponížen Havrlant, který už dvakrát uspěl v konkurzu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhrada za Bulovku? Nová nemocnice by mohla vyrůst v Letňanech, navrhl Hřib

15.01.2019 17:05 Nemocnice, která by mohla podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzniknout v Letňanech, by…

Upravená studie o neškodlivosti očkování. Co hraje odpůrcům do karet?

14.01.2019 20:30 Již několik let koluje zejména mezi rodiči otázka, zda je očkování opravdu efektivní ve prospěch a…

Zeman jednal s ministrem Vojtěchem. Co se chystá na praktické lékaře?

12.01.2019 17:12 Aktualizováno Nedostatek zdravotních sester je největším současným problémem českého zdravotnictví. Shodli se na…

Zákeřné spalničky: Počet nakažených v ČR bylo loni druhý nejvyšší za 10…

12.01.2019 14:37 Nemocných spalničkami bylo loni 207, což je druhý nejvyšší počet od roku 2008 a o 60 víc než v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama