Epidemie chřipky je už jen regionální, virus usmrtil 94 pacientů

Nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest včetně chřipky dál ubývá. Nemocných je podle hlášení lékařů 1316 na 100.000 obyvatel, nových případů ubylo o téměř deset procent. Podle Hlavní hygieničky ČR Evy Gottvaldové je epidemie chřipky už jen regionální. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nachlazení, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Nejnovější údaje potvrzují, že chřipková epidemie v ČR výrazně ustupuje a má již jen regionální charakter. Nadále cirkuluje převážně virus chřipky typu A," uvedla Gottvaldová. Do 22. února bylo podle Státního zdravotního ústavu hlášeno 369 závažných případů chřipky, které si vyžádaly hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Z nich 94 lidí infekci podlehlo.

Každoročně dávají lékaři do souvislosti s chřipkou zhruba 1500 až 2000 úmrtí. "Ve vyspělé zemi je chřipka jediným infekčním onemocněním, které se projeví na datech celkové úmrtnosti. Jde rozhodně o předčasná úmrtí," řekl k tomu před začátkem letošní chřipkové sezony vedoucí oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu Jan Kynčl.

Nemocných je podle hygieniků méně ve všech věkových skupinách. Nejvyšší podíl nemocných mají stále Liberecký, Jihomoravský a Jihočeský kraj. Plošnou epidemii chřipky i nadále hlásí ze sousedních zemí Německo, Rakousko a Polsko. Nemocnice, které omezily návštěvy, v posledních dnech zákazy postupně ruší.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdravotní sestra musí sloužit 13 nočních. Na co si stěžuje, pustili se do…

19.07.2019 14:48 Aktualizováno Je všeobecně známo, že realita českých nemocnic je taková, že sestry a lékaři v nich tráví celé dny…

Virus HIV útočí. V Česku je 3500 pozitivních, lékaři nabádají k bezpečnému…

18.07.2019 17:09 Aktualizováno V České republice se za posledních deset let ztrojnásobil počet HIV pozitivních. V roce 2008 jich…

V Česku chybí stovky léků. Nezajímáme výrobce, tvrdí experti

18.07.2019 14:52 V Česku chybí asi zhruba 100 léků, z toho zhruba polovina nemá na českém trhu náhradu. Špatná…

Desítky let práce a utracené miliardy dolarů. Jak probíhá vývoj nového…

18.07.2019 14:15 Vývoj průměrného léku stojí šest miliard dolarů a trvá patnáct let. Poté se testuje na zvířatech i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama