Epidemie chřipky je už jen regionální, virus usmrtil 94 pacientů

Nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest včetně chřipky dál ubývá. Nemocných je podle hlášení lékařů 1316 na 100.000 obyvatel, nových případů ubylo o téměř deset procent. Podle Hlavní hygieničky ČR Evy Gottvaldové je epidemie chřipky už jen regionální. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nachlazení, ilustrační fotografie

"Nejnovější údaje potvrzují, že chřipková epidemie v ČR výrazně ustupuje a má již jen regionální charakter. Nadále cirkuluje převážně virus chřipky typu A," uvedla Gottvaldová. Do 22. února bylo podle Státního zdravotního ústavu hlášeno 369 závažných případů chřipky, které si vyžádaly hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Z nich 94 lidí infekci podlehlo.

Každoročně dávají lékaři do souvislosti s chřipkou zhruba 1500 až 2000 úmrtí. "Ve vyspělé zemi je chřipka jediným infekčním onemocněním, které se projeví na datech celkové úmrtnosti. Jde rozhodně o předčasná úmrtí," řekl k tomu před začátkem letošní chřipkové sezony vedoucí oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu Jan Kynčl.

Nemocných je podle hygieniků méně ve všech věkových skupinách. Nejvyšší podíl nemocných mají stále Liberecký, Jihomoravský a Jihočeský kraj. Plošnou epidemii chřipky i nadále hlásí ze sousedních zemí Německo, Rakousko a Polsko. Nemocnice, které omezily návštěvy, v posledních dnech zákazy postupně ruší.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nedostatek zubařů v Česku? Kdepak, problém je jinde. Vojtěch už navrhl…

20.03.2019 16:03 Zdravotní pojišťovny by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měly preferovat…

Třetinu případů tuberkulózy v ČR tvoří cizinci. Přispěly i neshody kolem…

20.03.2019 15:50 Počet případů tuberkulózy v Česku klesl za posledních deset let o polovinu, přesto řeší čeští…

Má váš praktický lékař spíš zavřeno než otevřeno? Od května by se to mohlo…

20.03.2019 13:02 Aktualizováno Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) chce navýšit platby pro praktické lékaře, kteří budou mít…

Brexit dopadne na české zdravotnictví. Kliniky ztratí pacienty

17.03.2019 17:22 Britové často míří do Česka za umělým oplodněním nebo plastickou chirurgií. Některé kliniky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama