Ministr Vojtěch bude šetřit. Koho se škrty ve zdravotnictví dotknou?

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch slíbil ministryni financí Aleně Schillerové (oba za ANO) škrtat v platech na úřadě i jeho provozu osm, respektive deset procent. Rozpočet sníží i o 150 milionů korun na investice. Jde podle něj o projekty oprav ve skluzu, na které by se nepodařilo rozpočet vyčerpat. "Nyní máme rozpočet na investice kolem 1,1 miliardy korun. Snižuje se na 980 milionů korun, není to nijak zásadní problém, těch 150 milionů nejsme schopni vyčerpat," uvedl po dnešní schůzce s ministryní. Dodal, že jsou to opravy ve fakultních nemocnicích v Brně a Olomouci.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

"Není to žádná ze strategických investic, protože ty jsou klíčové. Například nová gynekologicko-porodnická klinika v Brně, tu chceme zaregistrovat, na tu musíme mít finanční prostředky," uvedl.

Nová brněnská porodnice bude stát dvě miliardy korun a má být největší v zemi s 6000 porody ročně. Druhým strategickým projektem pak pro Vojtěcha je dostavba Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze.

Škrty, jak je dnes ministryni financí představil, jsou podle něj maximálně možné. "Nejsou nikterak malé, resort má rozpočet kolem šesti miliard korun," poznamenal.

V případě plánovaného rozšíření nemocnice v Rychnově nad Kněžnou uvedl, že prioritou pro něj jsou fakultní nemocnice přímo spadající pod ministerstvo. "Tam jednáme s krajem," řekl. Připravované rozšíření krajské nemocnice za 400 milionů korun nabralo zhruba roční zpoždění. Projekt sice má od roku 2017 státní podporu v rámci budování průmyslové zóny Kvasiny - Solnice, ale ministerstvo zdravotnictví na investici dosud nevypsalo projektovou výzvu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Způsobí globální epidemie matky? Expert prozradil, jak fungují mýty o…

15.09.2019 16:10 Očkování není dostatečně účinné, pro děti je nebezpečné a dokonce může způsobovat autismus. Toto…

Krize zažehnána? Do zdravotnictví půjde dalších šest miliard nad rámec…

13.09.2019 17:07 Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít do zdravotní péče dalších šest miliard nad…

Stát chce nahnat lidi k lékařům. Nepůjdete? Připlatíte si

13.09.2019 09:35 Jen čtvrtina Čechů chodí na pravidelné preventivní prohlídky k praktickému lékaři. Stát chce proto…

Velká změna pro klienty VZP. Miliony Čechů čeká výměna průkazek

12.09.2019 13:12 Miliony lidí čeká výměna průkazů pojištěnců, od poloviny září budou vypadat jinak. Nejde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama