Desítky lidí se ve zlínské nemocnici nakazily salmonelózou

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se objevila salmonelóza. O případu již dříve informovala média. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant dnes ČTK řekl, že nemocnice okamžitě zavedla zvýšený hygienický režim, dekontaminovala se také nemocniční kuchyně před zahájením dnešní přípravy jídel.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně

"Od pátku jsme zaznamenali zažívací potíže u 17 žen hospitalizovaných na gynekologicko-porodnickém oddělení, dvou pacientů urologie a čtyř pacientů dětského oddělení. Stejné potíže se v pátek projevily také u čtyř našich zaměstnanců, kteří zůstali doma, během soboty přibyli ještě další dva," uvedl Havrlant.

Pacienti s obtížemi byli izolování od ostatních hospitalizovaných. "Personál i všichni pacienti na dotčených odděleních byli poučeni o nutnosti dodržovat hygienická opatření," uvedl mluvčí.

Zdroj nákazy podle něj není známý, podle krajské hygieny šlo pravděpodobně o kuře s rýží, které se podávalo ve čtvrtek na oběd. Hygienici také odebrali vzorky surovin a stěry prostředí v kuchyni i ve skladu. "Zároveň byla nařízena na základě principu předběžné opatrnosti likvidace zmražených kuřecích stehen, ze kterých byl připraven čtvrteční pokrm," uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Eva Sedláčková. Hygienici nařídili i sanitaci a dezinfekci kuchyně a skladových prostor.

Nemocnice postižené pacienty léčí standardně podáváním infuzí. "U závažnějšího průběhu onemocnění nasazujeme antibiotickou léčbu. Věříme, že příznaky u pacientů postupně během několika dnů odezní a jejich zdravotní stav se vrátí do normálu," uvedl Havrlant.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit dopadne na české zdravotnictví. Kliniky ztratí pacienty

17.03.2019 17:22 Britové často míří do Česka za umělým oplodněním nebo plastickou chirurgií. Některé kliniky…

Ministr Vojtěch bude šetřit. Koho se škrty ve zdravotnictví dotknou?

13.03.2019 16:17 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch slíbil ministryni financí Aleně Schillerové (oba za ANO) škrtat…

Třetina porodů v Česku se zkomplikuje, matky stále umírají

11.03.2019 21:58 Asi 35 procent porodů, které začnou dobře, se podle lékařů později zkomplikuje. Porod vedený…

Binec na ministerstvu zdravotnictví? V účetnictví byly chyby za 3,2…

11.03.2019 08:48 Aktualizováno V účetní závěrce ministerstva zdravotnictví za rok 2017 byly nesprávnosti za 3,2 miliardy korun.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama