Do babyboxu v Nymburce někdo odložil holčičku, dostala jméno Kateřina

Do babyboxu v nymburské nemocnici někdo odložil několikadenní dítě. Holčička dostala jméno Kateřina, informoval dnes ČTK zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V celé ČR bylo již do těchto speciálních schránek odloženo 193 dětí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

BabyBox
doporučujeme

"Několikadenní Kateřina je v dobré kondici," uvedl Hess. Jméno podle něj holčička dostala podle členky správní rady Nadace Komerční banky - Jistota a protagonistky babyboxů Kateřiny Susak.

Nymburský babybox byl zřízen před deseti lety s pořadovým číslem 25 a na své první děťátko, chlapce Davida, si počkal do letošního 11. března. Kateřina, která je letošním třináctým dítětem zachráněným babyboxy v ČR, podle Hesse zvýšila skóre dívky versus chlapci na 110:83.

Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když do něj někdo vloží dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdravotní sestra musí sloužit 13 nočních. Na co si stěžuje, pustili se do…

19.07.2019 14:48 Aktualizováno Je všeobecně známo, že realita českých nemocnic je taková, že sestry a lékaři v nich tráví celé dny…

Virus HIV útočí. V Česku je 3500 pozitivních, lékaři nabádají k bezpečnému…

18.07.2019 17:09 Aktualizováno V České republice se za posledních deset let ztrojnásobil počet HIV pozitivních. V roce 2008 jich…

V Česku chybí stovky léků. Nezajímáme výrobce, tvrdí experti

18.07.2019 14:52 V Česku chybí asi zhruba 100 léků, z toho zhruba polovina nemá na českém trhu náhradu. Špatná…

Desítky let práce a utracené miliardy dolarů. Jak probíhá vývoj nového…

18.07.2019 14:15 Vývoj průměrného léku stojí šest miliard dolarů a trvá patnáct let. Poté se testuje na zvířatech i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama