Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karla Šteina v září 2016 je neplatné. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Šteina policie obvinila v souvislosti s veřejnými zakázkami pojišťovny. VoZP je třetí nejmenší ze sedmi českých zdravotních pojišťoven.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Štein už v době svého odchodu tvrdil, že odvolání bylo nezákonné. Podle serveru ho správní rada odvolala zejména díky hlasům zástupců z ministerstva obrany a financí, které vedlo hnutí ANO. Zástupci zdravotnického resortu, tehdy ve správě ČSSD, se na protest zasedání neúčastnili. Verdikt soudu zatím není pravomocný, pojišťovna se proti němu může odvolat. 

Policie letos v dubnu navrhla obžalovat čtyři lidi obviněné v souvislosti se zakázkami pojišťovny, podle dřívějších informací je mezi nimi i Štein. Policisté je viní ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, jednoho také z přijímání úplatků a zbývající tři z podplácení. Štein, který vedl pojišťovnu od roku 2009, vinu popřel a obvinění označil za absurdní.

Loňská kontrola ze strany ministerstev zdravotnictví a financí, která se zaměřila na hospodaření v letech 2011 až 2016, odhalila v pojišťovně nedostatky v zakázkách, smlouvách a revizním systému. Mimo jiné ukázala, že pojišťovna vyplatila za právní služby, na které nevypsala výběrové řízení, přes 25 milionů korun, i když měla svůj vlastní právní odbor. Podobná byla zjištění i u ekonomického a ICT poradenství. Ministerstvo financí podalo kvůli oběma případům trestní oznámení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Korupce ve Vojenské zdravotní pojišťovně? Kauza vstoupila do další fáze

21.08.2019 10:58 Případ zakázek Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a jejího někdejšího šéfa Karla Šteina vstoupil…

Doplatky na léky? Invalidním důchodcům se sníží ochranný limit

19.08.2019 17:23 Aktualizováno Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500…

Zdravotnický skandál: Nemocnice dluží za dodané léky miliardu

15.08.2019 17:45 Státní nemocnice dluží podle Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) po splatnosti za dodané léky…

Zvláštní pomůcky pro handicapované? Dotaci získá víc lidí, senátní výbory…

13.08.2019 14:18 Aktualizováno Senát zřejmě beze změny schválí poslaneckou novelu rozšiřující okruh handicapovaných lidí, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama