Odvolání ředitele VoZP je neplatné, rozhodl soud. Chtělo se ho zbavit ANO?

Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karla Šteina v září 2016 je neplatné. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Šteina policie obvinila v souvislosti s veřejnými zakázkami pojišťovny. VoZP je třetí nejmenší ze sedmi českých zdravotních pojišťoven.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Štein už v době svého odchodu tvrdil, že odvolání bylo nezákonné. Podle serveru ho správní rada odvolala zejména díky hlasům zástupců z ministerstva obrany a financí, které vedlo hnutí ANO. Zástupci zdravotnického resortu, tehdy ve správě ČSSD, se na protest zasedání neúčastnili. Verdikt soudu zatím není pravomocný, pojišťovna se proti němu může odvolat. 

Policie letos v dubnu navrhla obžalovat čtyři lidi obviněné v souvislosti se zakázkami pojišťovny, podle dřívějších informací je mezi nimi i Štein. Policisté je viní ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, jednoho také z přijímání úplatků a zbývající tři z podplácení. Štein, který vedl pojišťovnu od roku 2009, vinu popřel a obvinění označil za absurdní.

Loňská kontrola ze strany ministerstev zdravotnictví a financí, která se zaměřila na hospodaření v letech 2011 až 2016, odhalila v pojišťovně nedostatky v zakázkách, smlouvách a revizním systému. Mimo jiné ukázala, že pojišťovna vyplatila za právní služby, na které nevypsala výběrové řízení, přes 25 milionů korun, i když měla svůj vlastní právní odbor. Podobná byla zjištění i u ekonomického a ICT poradenství. Ministerstvo financí podalo kvůli oběma případům trestní oznámení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hygienici na jihu Čech preventivně umístili do karantény kvůli koronaviru…

25.02.2020 19:21 Aktualizováno Jihočeští hygienici nařídili za tento měsíc preventivní domácí karanténu pro dvě desítky lidí,…

Koronavirus v ČR zatím není. Je ale blízko. Sejde se Bezpečnostní rada…

25.02.2020 18:28 Česká letiště dnes přijala další opatření kvůli šíření nového koronaviru, poslední vývoj kolem něj…

Ministr Vojtěch ke koronaviru: Není důvod panikařit a zakazovat akce

25.02.2020 17:24 Není důvod panikařit a zakazovat hromadné akce, je ale na místě obezřetnost, řekl dnes v…

Ministr zdravotnictví Vojtěch požádal o nákup desetitisíců roušek

25.02.2020 17:12 Ministr zdravotnictví požádal Správu státních hmotných rezerv (SSHR), aby v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama