Čeští soukromí lékaři vládě: Ingorujete nás!

Praha - Představitelé Koalice soukromých lékařů (KSL) jsou nespokojeni, tvrdí, že je vláda pod vedením Petra Nečase (ODS) ignoruje. Jak agenturu Mediafax v neděli informovali zástupci KSL, kabinet by s ambulantními lékaři měl konečně začít spolupracovat.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Vyzýváme vládu i ministra zdravotnictví, aby přestali ignorovat a bagatelizovat problematiku ambulantní sféry a začali spolupracovat se zástupci ambulantních lékařů na zlepšení současné situace ve prospěch pacientů i zdravotnictví jako celku," uvádí zástupci koalice v prohlášení, které zaslali médiím.
 
Vláda by se podle ambulantních lékařů měla konečně pustit do skutečné reformy zdravotnictví. "Apelujeme na současnou vládní koalici, aby konečně začala vážně pracovat na zásadní reformně českého zdravotnictví, která zohlední roli ambulantní sféry včetně v Evropské unii obvyklého posílení role pacienta, což bude mít pozitivní finanční dopady na systém bez snížení dostupnosti či kvality péče," píše se dále v nedělním prohlášení.

Zástupci KSL vládě současně vzkázali, že se nebrání tomu přiložit ruku k dílu při tvorbě potřebných změn. Jedním dechem ale Nečasův kabinet předem upozorňují, že s takovými návrhy, které by systém českého zdravotnictví mohly ohrozit, nepochodí. "Jsme připraveni bojovat, a to nejen tímto prohlášením," deklarují představitelé lékařské koalice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula čeká až 8000 nakažených denně, má se zvážit nouzový stav. Fiala…

20.09.2020 22:58 Aktualizováno V Česku bude pravděpodobně denně přibývat 6000 až 8000 potvrzených nákaz covidem-19, řekl dnes v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Počet úmrtí na koronavirus: Česko patří v rámci EU k nejméně postižených…

20.09.2020 20:00 Česko patří podle počtu mrtvých s covidem-19 na 100.000 obyvatel mezi nejméně postižené země EU. V…

V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně

20.09.2020 19:28 Laboratoře v Praze za 24 hodin potvrdily 162 případů koronaviru, to je o šest méně než v sobotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama