Čeští soukromí lékaři vládě: Ingorujete nás!

Praha - Představitelé Koalice soukromých lékařů (KSL) jsou nespokojeni, tvrdí, že je vláda pod vedením Petra Nečase (ODS) ignoruje. Jak agenturu Mediafax v neděli informovali zástupci KSL, kabinet by s ambulantními lékaři měl konečně začít spolupracovat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Vyzýváme vládu i ministra zdravotnictví, aby přestali ignorovat a bagatelizovat problematiku ambulantní sféry a začali spolupracovat se zástupci ambulantních lékařů na zlepšení současné situace ve prospěch pacientů i zdravotnictví jako celku," uvádí zástupci koalice v prohlášení, které zaslali médiím.
 
Vláda by se podle ambulantních lékařů měla konečně pustit do skutečné reformy zdravotnictví. "Apelujeme na současnou vládní koalici, aby konečně začala vážně pracovat na zásadní reformně českého zdravotnictví, která zohlední roli ambulantní sféry včetně v Evropské unii obvyklého posílení role pacienta, což bude mít pozitivní finanční dopady na systém bez snížení dostupnosti či kvality péče," píše se dále v nedělním prohlášení.

Zástupci KSL vládě současně vzkázali, že se nebrání tomu přiložit ruku k dílu při tvorbě potřebných změn. Jedním dechem ale Nečasův kabinet předem upozorňují, že s takovými návrhy, které by systém českého zdravotnictví mohly ohrozit, nepochodí. "Jsme připraveni bojovat, a to nejen tímto prohlášením," deklarují představitelé lékařské koalice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát zřejmě začne odškodňovat rodiče, kterým zemře dítě po očkování

24.04.2019 19:32 Stát asi bude odškodňovat rodiče, jejichž dítě po povinném očkování zemře nebo bude mít vážné…

loading...

Umírání v hospicu nefrčí. Doma by mělo být 80 procent klientů

24.04.2019 18:38 Zemřít doma by podle standardů péče mělo alespoň 80 procent klientů mobilních hospiců. Dokument…

SÚKL varuje před drahým lékem, hrozí závažné imunitní reakce

24.04.2019 10:51 Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje před užíváním léku Lemtrada na roztroušenou sklerózu.…

Stát ruinuje české zdravotnictví? Lékaři otevřeně přiznali, co se děje

23.04.2019 12:47 Aktualizováno O odstranění přebytečné administrativy z práce praktických lékařů mluví ministr zdravotnictví Adam…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama