Moderní laser za 6,5 milionu Kč má FN Brno, odstraňuje oční vady

Brno - Fakultní nemocnice Brno otevřela nové refrakční centrum, které je vybaveno nejmodernějším očním excimer laserem. Jak v pátek sdělila Mediafaxu mluvčí nemocnice Anna Mrázová, laser umí odstranit vetchozrakost a stál téměř 6,5 milionu korun.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nemocnice otevřela zrekonstruované pracoviště ve čtvrtek. "Rekonstrukce si vyžádala téměř dva miliony korun. V jejím rámci vznikl moderní oční laserový zákrokový sál s vlastní klimatizací a filtrací vzduchu. Stavebními úpravami nastalo také rozšíření vyšetřovny a vybudování nové vyšetřovny," uvedla Mrázová s tím, že peníze na rekonstrukci i na laser poskytla klinika z vlastních prostředků.
 
Excimerový laser je v nově zrekonstruovaných prostorách. "Jako jediný v České republice umí odstranit vetchozrakost s metodou Supracor s možností dolaserování v průběhu vývoje vady podle individuálních potřeb pacienta. Zákrok je prováděný na obou očích a výsledkem je kvalitní vidění do dálky, na střední vzdálenost a zejména do blízka. Je to rychlá, bezbolestná a bezpečná metoda," popsala mluvčí.
 
Podle ní nejmodernější laser umožňuje provádět personalizované zákroky na základě přesné analýzy optického systému oka konkrétního pacienta, čímž je dosaženo vysoké pooperační kvality vidění při odstraňování krátkozrakosti či astigmatismu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se šíří závislost na opioidech, monitorovací středisko vydalo…

07.12.2018 11:18 Aktualizováno Mezi problémovými uživateli drog přibývá uživatelů opioidních analgetik jako je morfin nebo…

Lži a šarlatánství! Léčitelé se u Jílkové střetli s ministrem Vojtěchem a…

07.12.2018 00:40 Ministerstvo zdravotnictví připravilo první zákon regulující léčitelství. Jsou poskytovatelé…

VIDEO: Podezření na smrtící virus MERS v Česku. Muž měl po návratu z…

06.12.2018 18:18 U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce (NNB)…

Živí Západ východní země? Rozpad základů Evropské unie pokračuje pomalu,…

05.12.2018 11:57 Komentář Petra Šulky – Západní Evropa často Východoevropanům vyčítá mnoho věcí. Její občané prý…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama