Heger zahájí reformu psychiatrie! Za evropské peníze

Praha - Psychiatrické léčebny by měly v příštích letech získat miliardy korun z evropských fondů, uvedl v pátek první náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek (TOP 09). Zmodernizovat by se měly nejen budovy, kde léčebny sídlí, změnit by se měla celá péče, větší podpory by se měla dočkat komunitní péče.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"V této chvíli se sešlo hned několik argumentů i okolností, proč peníze čerpat právě pro tuto oblast. Jednak jsme si vědomi, že psychiatrie byla v českém zdravotnictví dlouho spíše na okraji zájmu a jednak i sama Evropská unie doporučuje investice ve zdravotnictví do této sféry," uvedl Ženíšek.

Kromě jednání, které ministerstvo vede s jednotlivými psychiatrickými léčebnami o jejich potřebách, vzniká na ministerstvu rámcový dokument pro priority čerpání evropských fondů v další výzvě. Dokument by do vlády měl odejít v březnu.

Resort bude evropské peníze čerpat také na tvorbu samotných projektů pro psychiatrické léčebny. Tato podpora by měla přijít z norských fondů, a to již příští rok.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Diskriminace nemocnic? Senátoři podají ústavní stížnost kvůli úhradám péče

12.12.2018 16:09 Aktualizováno Senátoři podají ústavní stížnost kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví, která upravuje úhrady…

Exkluzivně: Jak funguje tísňová linka 112? Pořad TV Prima ukazuje nesmysly…

11.12.2018 08:21 ROZHOVOR - Už minulý čtvrtek vydal Integrovaný záchranný sbor obsáhlé tiskové prohlášení k pořadu…

V Česku se šíří závislost na opioidech, monitorovací středisko vydalo…

07.12.2018 11:18 Aktualizováno Mezi problémovými uživateli drog přibývá uživatelů opioidních analgetik jako je morfin nebo…

Lži a šarlatánství! Léčitelé se u Jílkové střetli s ministrem Vojtěchem a…

07.12.2018 00:40 Ministerstvo zdravotnictví připravilo první zákon regulující léčitelství. Jsou poskytovatelé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama