VZP na dně! Prohrála soud a dochází jí peníze

Praha - Výpověď jedné ze smluv ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) společnosti Home Care Services&Supplies (HCSS), která pro ni zajišťuje domácí zdravotní péči, je neplatná. Rozhodl o tom v pondělí nepravomocně Okresní soud v Hradci Králové, který rozhodoval pouze o smlouvě uzavřené v Královéhradeckém kraji.

Přidejte svůj názor

371

Podle majitele poškozené společnosti Petra Jenky nařídil generální ředitel VZP Pavel Horák v lednu 2010 ředitelům pěti krajských poboček, ať okamžitě zruší smlouvy se společností HCSS. Rámcové smlouvy pro firmu přitom platily do roku 2015. Ředitelé je vypověděli s platností od července 2010, po pěti měsících se firma obrátila se žalobami na soudy.

"Do dnešního dne nesdělili, jaké k výpovědím měli důvody. Výpověď pro Královéhradecký kraj VZP odůvodnila teprve po 20 měsících až na výzvu soudu, avšak ve spise není založen žádný listinný důkaz prokazující tvrzená pochybení HCSS," sdělil Jenka.

Všeobecná zdravotní pojišťovna na tom přitom v poslední době není finančně dobře. Nedávno oznámila, že bude slučovat některé své pobočky. A aby ušetřila, propustí minimálně 300 zaměstnanců. Pojišťovna je v minusu, schází jí dostatek peněz na hrazení léčby pacientů. Zdravotnická zařízení by si tak nově mohla podle agentury Mediafax na platby od VZP počkat i více než 10 dní.

Témata: VZP
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet případů spalniček v ČR roste. Mohou za to konspirační teorie?

16.12.2018 12:56 Případů spalniček v Česku bylo letos ke 4. prosinci zaznamenáno asi o čtvrtinu více než za celý…

KSČM chce navázat zdravotní pojistné na průměrnou mzdu, přišlo by to na…

15.12.2018 08:34 Komunističtí poslanci navrhli zavedení automatického mechanismu plateb státu zdravotním pojišťovnám…

Diskriminace nemocnic? Senátoři podají ústavní stížnost kvůli úhradám péče

12.12.2018 16:09 Aktualizováno Senátoři podají ústavní stížnost kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví, která upravuje úhrady…

Exkluzivně: Jak funguje tísňová linka 112? Pořad TV Prima ukazuje nesmysly…

11.12.2018 08:21 ROZHOVOR - Už minulý čtvrtek vydal Integrovaný záchranný sbor obsáhlé tiskové prohlášení k pořadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama