Babybox v Kolíně pomohl vstoupit do života novorozené holčičce

Praha - Ve středu v noci někdo odložil dítě do babyboxu, tentokrát v nemocnici ve středočeském Kolíně. Je to novorozená holčička a dostala jméno Pavlínka Kolínská, napsal ve středu na svých stránkách zakladatel vyhřívaných schránek Ludvík Hess.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Pavlínka je už šedesátým šestým miminkem, kterému babyboxy pomohly vstoupit do života. "Mobil mi děťátko ohlásil ve středu 15. února v 02.12, ráno mi volal pan doktor Aleš Toman, iniciátor babyboxu v Nemocnici Nymburk, který dnes pracuje v Kolíně. Děkoval mi. Ještě se mi nestalo, aby mi primář z nemocnice děkoval za nalezené děťátko," píše Hess.

Podle něj babybox zachránil čerstvě narozenou holčičku, která byla jen zabalená v ručníku. Váží 2750 gramů a měří 48 cm.

Pavlínka je letos už čtvrtým děťátkem, které matky do babyboxů odložily. "První děťátko v kolínském babyboxu zvýšilo skóre holčičky versus kluci na 41 : 25," uzavřel Hess.

Babybox je vytápěná a ventilovaná schránka s teplotou 37 °C. Vnitřní prostor snímá kamera. Rodiče do něj mohou anonymně odložit dítě.

Schránka má šířku 100 cm, hloubku 50 cm a výšku 60 cm, je signalizací napojena na stálou službu, čidla reagují na světlo i zvuk a ihned vyrozumí obsluhující personál o tom, že se dvířka babyboxu uzavřela. Zároveň odchází signál prostřednictvím pageru do mobilů. Zdravotní stav dítěte a časy jsou zaznamenávány elektronicky a obrazově, ten, kdo dítě do schránky vložil, zůstává v anonymitě.

Témata: BabyBox
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Diskriminace nemocnic? Senátoři podají ústavní stížnost kvůli úhradám péče

12.12.2018 16:09 Aktualizováno Senátoři podají ústavní stížnost kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví, která upravuje úhrady…

Exkluzivně: Jak funguje tísňová linka 112? Pořad TV Prima ukazuje nesmysly…

11.12.2018 08:21 ROZHOVOR - Už minulý čtvrtek vydal Integrovaný záchranný sbor obsáhlé tiskové prohlášení k pořadu…

V Česku se šíří závislost na opioidech, monitorovací středisko vydalo…

07.12.2018 11:18 Aktualizováno Mezi problémovými uživateli drog přibývá uživatelů opioidních analgetik jako je morfin nebo…

Lži a šarlatánství! Léčitelé se u Jílkové střetli s ministrem Vojtěchem a…

07.12.2018 00:40 Ministerstvo zdravotnictví připravilo první zákon regulující léčitelství. Jsou poskytovatelé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama