Prachatická nemocnice vyhrála svůj boj o ortopedii

Prachatice - Pro prachatickou nemocnici se podařilo získat shodu s pojišťovnami na zachování všech stávajících odborností. Agentuře Mediafax to v úterý řekl předseda představenstva Michal Čarvaš.

Přidejte svůj názor

Jihočeský hejtman Jiří Zimola /ČSSD/
doporučujeme

Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 a v pondělí 26. listopadu 2012 se uskutečnila další kola jednání o restrukturalizaci lůžek a rámcových smlouvách. Všechny pojišťovny nakonec přislíbily podpořit vznik samostatného ortopedického oddělení. O něm by se mělo rozhodnout ve výběrovém řízení, které proběhne 12. prosince 2012 v Praze na ministerstvu zdravotnictví. Nemocnice provede restrukturalizaci lůžkového fondu, jejímž výsledkem bude snížení lůžek na dětském a novorozeneckém oddělení o sedm, na gynekologicko-porodnickém o tři a na chirurgii o čtyři lůžka.

"V každé odbornosti ale zůstane zachována dostatečná kapacita pro provoz oddělení i pro poskytnutí kvalitní a profesionální péče v příjemném prostředí prachatické nemocnice," řekl Čarvaš.

Tato shoda se podle něj nenalézala snadno. "Věřím, že tím skončí spekulace o budoucnosti nemocnice v Prachaticích. Finální dohodu prosadil minulý týden hejtman Jiří Zimola na jednání s ministrem zdravotnictví Hegerem, ředitelem VZP Horákem a prezidentem Svazu zdravotních pojišťoven Gajdáčkem. Toto jednání odblokovalo nedohodu z 15. listopadu 2012," dodal Čarvaš.

Finální stanovisko k ortopedii i k podpisu všech pětiletých rámcových smluv by mělo být 20. prosince 2012, kdy o nich bude hlasovat rada kraje. "Do té doby nám pojišťovny předloží ke kontrole návrhy smluv a nastane výběrové řízení na ministerstvu," doplnil Čarvaš.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reforma psychiatrické péče v ČR? Jourová přijela na vizitaci, slibuje…

24.06.2019 19:21 Prevence a podpora duševního zdraví budou podle eurokomisařky Věry Jourové prioritou EU i po roce…

Skandál: Ministr Vojtěch sháněl informace přes lobbistu Horáčka

24.06.2019 18:00 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) sháněl v minulosti informace o platech manželky…

Léčebné konopí má být z 90 procent hrazeno, novela prošla Sněmovnou

21.06.2019 16:00 Aktualizováno Léčebné konopí zřejmě bude z většiny hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Ošetřující lékaři a…

Dočteme se konečně, kolik bere Babiš viagry? U Jílkové se všichni pohádali…

21.06.2019 14:16 Seznam veškerých léků, které jsou na recept, se uschovává do Centrální elektronické evidence…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama