Prachatická nemocnice vyhrála svůj boj o ortopedii

Prachatice - Pro prachatickou nemocnici se podařilo získat shodu s pojišťovnami na zachování všech stávajících odborností. Agentuře Mediafax to v úterý řekl předseda představenstva Michal Čarvaš.

Přidejte svůj názor

Jihočeský hejtman Jiří Zimola /ČSSD/
doporučujeme

Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 a v pondělí 26. listopadu 2012 se uskutečnila další kola jednání o restrukturalizaci lůžek a rámcových smlouvách. Všechny pojišťovny nakonec přislíbily podpořit vznik samostatného ortopedického oddělení. O něm by se mělo rozhodnout ve výběrovém řízení, které proběhne 12. prosince 2012 v Praze na ministerstvu zdravotnictví. Nemocnice provede restrukturalizaci lůžkového fondu, jejímž výsledkem bude snížení lůžek na dětském a novorozeneckém oddělení o sedm, na gynekologicko-porodnickém o tři a na chirurgii o čtyři lůžka.

"V každé odbornosti ale zůstane zachována dostatečná kapacita pro provoz oddělení i pro poskytnutí kvalitní a profesionální péče v příjemném prostředí prachatické nemocnice," řekl Čarvaš.

Tato shoda se podle něj nenalézala snadno. "Věřím, že tím skončí spekulace o budoucnosti nemocnice v Prachaticích. Finální dohodu prosadil minulý týden hejtman Jiří Zimola na jednání s ministrem zdravotnictví Hegerem, ředitelem VZP Horákem a prezidentem Svazu zdravotních pojišťoven Gajdáčkem. Toto jednání odblokovalo nedohodu z 15. listopadu 2012," dodal Čarvaš.

Finální stanovisko k ortopedii i k podpisu všech pětiletých rámcových smluv by mělo být 20. prosince 2012, kdy o nich bude hlasovat rada kraje. "Do té doby nám pojišťovny předloží ke kontrole návrhy smluv a nastane výběrové řízení na ministerstvu," doplnil Čarvaš.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exředitel IZIP dostal šest let natvrdo. Spáchal obří podvod, konstatoval…

12.12.2019 15:11 Pražský městský soud dnes dal někdejšímu řediteli společnosti IZIP Jiřímu Paškovi a jednateli firmy…

Kryptovirus dál paralyzuje nemocnici v Benešově, lékaři zvládnou jen běžné…

12.12.2019 15:08 Aktualizováno Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují…

Skončí exředitel IZIP ve vězení? Žalobce žádá nepodmíněný trest

10.12.2019 15:33 Státní zástupce dnes navrhl soudu, aby poslal někdejšího ředitele společnosti IZIP Jiřího Paška a…

Polovina českých pacientů nedodržuje předepsanou léčbu

07.12.2019 15:24 Polovina diabetiků a pacientů s vysokých cholesterolem nebo krevním tlakem přiznala, že nedodržuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama