Prachatická nemocnice vyhrála svůj boj o ortopedii

Prachatice - Pro prachatickou nemocnici se podařilo získat shodu s pojišťovnami na zachování všech stávajících odborností. Agentuře Mediafax to v úterý řekl předseda představenstva Michal Čarvaš.

Přidejte svůj názor

Jihočeský hejtman Jiří Zimola /ČSSD/
doporučujeme

Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 a v pondělí 26. listopadu 2012 se uskutečnila další kola jednání o restrukturalizaci lůžek a rámcových smlouvách. Všechny pojišťovny nakonec přislíbily podpořit vznik samostatného ortopedického oddělení. O něm by se mělo rozhodnout ve výběrovém řízení, které proběhne 12. prosince 2012 v Praze na ministerstvu zdravotnictví. Nemocnice provede restrukturalizaci lůžkového fondu, jejímž výsledkem bude snížení lůžek na dětském a novorozeneckém oddělení o sedm, na gynekologicko-porodnickém o tři a na chirurgii o čtyři lůžka.

"V každé odbornosti ale zůstane zachována dostatečná kapacita pro provoz oddělení i pro poskytnutí kvalitní a profesionální péče v příjemném prostředí prachatické nemocnice," řekl Čarvaš.

Tato shoda se podle něj nenalézala snadno. "Věřím, že tím skončí spekulace o budoucnosti nemocnice v Prachaticích. Finální dohodu prosadil minulý týden hejtman Jiří Zimola na jednání s ministrem zdravotnictví Hegerem, ředitelem VZP Horákem a prezidentem Svazu zdravotních pojišťoven Gajdáčkem. Toto jednání odblokovalo nedohodu z 15. listopadu 2012," dodal Čarvaš.

Finální stanovisko k ortopedii i k podpisu všech pětiletých rámcových smluv by mělo být 20. prosince 2012, kdy o nich bude hlasovat rada kraje. "Do té doby nám pojišťovny předloží ke kontrole návrhy smluv a nastane výběrové řízení na ministerstvu," doplnil Čarvaš.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loni zemřeli tři lidé na meningokoka. Zbytečně

25.05.2019 14:26 Loňským úmrtím na invazivní meningokokové onemocnění mohlo zabránit očkování. Z 56 nemocných…

Sestry v domácí péči žádají po ministrovi větší mzdy

21.05.2019 17:49 Zdravotní sestry v domácí péči žádají vyšší mzdy, napsaly dopis ministrovi. Mají odměny z veřejného…

Přibylo devět případů spalniček, počet nakažených celkově klesá

21.05.2019 12:26 V Česku přibylo za týden devět případů spalniček. O týden dříve byl počet nakažených dvojnásobný.…

Pražská záchranná služba reklamuje nové sanity

20.05.2019 21:49 Aktualizováno Zdravotnická záchranná služba (ZZS) hlavního města Prahy se potýká se závadami na nových sanitních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama