Dienstbier varuje: Zdravotnictví nemůže být jen pro úzkou skupinu privilegovaných!

Praha - Jiří Dienstbier, kandidát na prezidenta České republiky, se sešel s předsedou Asociace krajských nemocnic a hejtmanem Jiřím Běhounkem. Společně navštívili nemocnici v Jihlavě, kde Dienstbier vyjádřil plnou podporu krajským nemocnicím při jejich koordinovaném jednání se zdravotními pojišťovnami.

Přidejte svůj názor

Jiří Dienstbier ml. /ČSSD/
doporučujeme

„Rovný přístup ke zdravotní péči je jedním ze základních bodů mého programu. Proto plně podporuji jednotný postup nemocnic, který znemožňuje, aby pojišťovny selektivně znevýhodňovaly jednotlivá zařízení. Tlak na to, aby byla rušena lůžka, je zcela neopodstatněný a z hlediska úspor nemá žádný význam,"uvedl Jiří Dienstbier. Hejtman Jiří Běhounek v této souvislosti uvedl, že současná snaha o omezování péče se neřídí žádným systémem, neboť zde neexistuje ministerstvem zdravotnictví jasně definovaná koncepce zdravotnické péče.

Není možné, aby se kvalitní zdravotnictví stalo přístupné jen úzké skupině privilegovaných, zatímco pro většinu společnosti bude určena péče druhé kategorie," dodává Jiří Dienstbier, „za rušení lůžek a s tím spojené omezování dostupnosti péče musí tato vláda nést plnou zodpovědnost. Jako senátor se neustále setkávám se zcela konkrétními případy pacientů, kterým vysoké náklady na hospitalizaci či náročné dojíždění do nejbližšího zdravotnického zařízení notně komplikují život."

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úhrada zdravotní péče? Jednání lékáren a pojišťoven skončilo fiaskem

17.06.2019 17:12 Lékárny a domácí péče se dnes nedohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách zdravotní péče pro…

Léčebné konopí? V Česku ho bere stále víc pacientů, rozhořel se spor o…

17.06.2019 15:33 Aktualizováno V ČR přibývá pacientů užívajících léčebné konopí. Letos v květnu jich bylo 665 a lékaři jim…

Doktorům se papíry dělat nechce, bouří se proti navyšování administrativy

13.06.2019 17:28 Aktualizováno Praktici se topí v administrativě, bere jim čas na pacienty. Obracejí se proto na ministra…

E-neschopenky se budou plně testovat od října. Hrozí kolaps systému?…

13.06.2019 15:59 Nové elektronické neschopenky, které by se měly povinně používat od příštího roku, začnou úřady,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama