Dienstbier varuje: Zdravotnictví nemůže být jen pro úzkou skupinu privilegovaných!

Praha - Jiří Dienstbier, kandidát na prezidenta České republiky, se sešel s předsedou Asociace krajských nemocnic a hejtmanem Jiřím Běhounkem. Společně navštívili nemocnici v Jihlavě, kde Dienstbier vyjádřil plnou podporu krajským nemocnicím při jejich koordinovaném jednání se zdravotními pojišťovnami.

Přidejte svůj názor

Jiří Dienstbier ml. /ČSSD/
doporučujeme

„Rovný přístup ke zdravotní péči je jedním ze základních bodů mého programu. Proto plně podporuji jednotný postup nemocnic, který znemožňuje, aby pojišťovny selektivně znevýhodňovaly jednotlivá zařízení. Tlak na to, aby byla rušena lůžka, je zcela neopodstatněný a z hlediska úspor nemá žádný význam,"uvedl Jiří Dienstbier. Hejtman Jiří Běhounek v této souvislosti uvedl, že současná snaha o omezování péče se neřídí žádným systémem, neboť zde neexistuje ministerstvem zdravotnictví jasně definovaná koncepce zdravotnické péče.

Není možné, aby se kvalitní zdravotnictví stalo přístupné jen úzké skupině privilegovaných, zatímco pro většinu společnosti bude určena péče druhé kategorie," dodává Jiří Dienstbier, „za rušení lůžek a s tím spojené omezování dostupnosti péče musí tato vláda nést plnou zodpovědnost. Jako senátor se neustále setkávám se zcela konkrétními případy pacientů, kterým vysoké náklady na hospitalizaci či náročné dojíždění do nejbližšího zdravotnického zařízení notně komplikují život."

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loni zemřeli tři lidé na meningokoka. Zbytečně

25.05.2019 14:26 Loňským úmrtím na invazivní meningokokové onemocnění mohlo zabránit očkování. Z 56 nemocných…

Sestry v domácí péči žádají po ministrovi větší mzdy

21.05.2019 17:49 Zdravotní sestry v domácí péči žádají vyšší mzdy, napsaly dopis ministrovi. Mají odměny z veřejného…

Přibylo devět případů spalniček, počet nakažených celkově klesá

21.05.2019 12:26 V Česku přibylo za týden devět případů spalniček. O týden dříve byl počet nakažených dvojnásobný.…

Pražská záchranná služba reklamuje nové sanity

20.05.2019 21:49 Aktualizováno Zdravotnická záchranná služba (ZZS) hlavního města Prahy se potýká se závadami na nových sanitních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama