Babiš vládě navrhne, aby kadeřníci nemuseli nosit ochranné štíty

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí na jednání vlády navrhne, aby kadeřníci, manikérky a pedikérky už nemuseli nosit ochranné štíty. Řekl to serveru iDNES.cz. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude o tomto opatření jednat s epidemiologickou komisí. Kadeřníci a další podobné profese musí nyní nosit roušku i štít, řada z nich to ale kritizuje.

Vlasy - ilustrační foto
doporučujeme

Babiš o těchto opatřeních mluvil s hygieničkami Jarmilou Rážovou a Zdeňkou Jágrovou. "Ony říkají, že by ty kryty kadeřníci nemuseli mít," řekl serveru premiér. Epidemiolog Rastislav Maďar přitom v pátek uvedl, že kadeřníci představují pro klienty riziko a musí i nadále akceptovat nošení roušky a štítu.

Podle Roberta Starého, který je iniciátorem výzvy vládě za zrušení povinnosti štítů, kombinace roušky a štítu ohrožuje kadeřníky na zdraví. Špatně se jim dýchá, ještě závažnější riziko je podle něj u lidí s nízkým tlakem. Někteří kadeřníci tak kvůli tomu omdleli nebo se jim spustila krev z nosu.

Babiš se Starým mluvil, zástupce kadeřníků mu podle něj řekl, že si mohou měnit roušky každou hodinu. "Myslím, že v pondělí vládu ukecám, aby kadeřníci nemuseli mít ty kryty," uvedl premiér.

Kadeřnictví, holičství či barber shopy se po nucené pauze znovu otevřely 11. května, a to za přísných bezpečnostních a hygienických pravidel. Dvojí ochrana obličeje platí také pro kosmetičky, manikérky, pedikérky či maséry.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Vojtěch předložil novelu. Má umožnit více lékařům práci v…

31.10.2020 11:13 Lékaři, kteří budou chtít působit v posudkové službě, v hygienické službě či v epidemiologii, budou…

Když nedošlo k utlumení epidemie, je nesmyslné otevírat školy. Ať jsou…

31.10.2020 09:00 ROZHOVOR – Zásadně nesouhlasí s návratem žáků do školních lavic. Evoluční biolog Jaroslav Flegr…

Česko eviduje 13 605 nových případů covidu, výrazně roste počet obětí…

31.10.2020 07:38 V pátek přibylo v Česku 13.605 nově potvrzených případů nemoci covid-19, což je o zhruba 1650 méně…

Školy nelze jen tak otevřít. Máme až statisíce nakažených, můžeme jen vše…

30.10.2020 22:00 Aktualizováno Jednou z variant, jak v Česku omezit šíření koronaviru, je tvrdý lockdown. Ten sice nemá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama