Blatný: Je třeba počkat na počty nových případů za úterý

Poklesu počtu nově pozitivně testovaných s covidem-19 v posledních dnech by nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) příliš velký význam nepřikládal. Řekl to po dnešním jednání vlády. Víkendová čísla podle něj mohou být zkreslená, je třeba počkat na data za úterý. Minulé úterý přibyl nejvyšší počet pozitivně testovaných od začátku pandemie, přesáhl 15.600. V dalších dnech byly počty nižší než o týden dříve.

Jan Blatný
doporučujeme

"S hodnocením bych byl opatrný, protože u víkendových čísel se nedá předpokládat, že jsou konečná. Pondělí a úterý může být nepříjemným překvapením, zatím bych tomu příliš velký význam nepřikládal," řekl ministr.

Podle ministra se připravuje spolu s epidemickou skupinou nový model, podle kterého by se mělo o přijímání či uvolňování opatření rozhodovat. "Věřím, že ho budu moct představit brzy," dodal. První variantu bude mít v pátek. Premiér Andrej Babiš (ANO) a zástupci zaměstnavatelů dnes po jednání tripartity mluvili o tabulce podobné, jakou publikovali odborníci v Irsku. Podle reprodukčního čísla, počtu denních případů a hospitalizací je v ní stanoveno pět pásem a každé obsahuje platná opatření pro jednotlivé pásmo. Podle Babiše by pro ČR bylo lepší, pokud by se rozhodovalo podle počtu nových případů.

Na dotazy ohledně dalšího uvolňování opatření, například otevření škol, ministr bez podrobností uvedl, že další postup bude záviset na vývoji epidemické situace. Jestli bude třeba žádat o další prodloužení nouzového stavu, na dotaz novinářů nesdělil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie covid v ČR se opět zhoršuje, přibylo víc nakažených než před…

04.12.2020 07:20 Ve čtvrtek se přerušilo předchozí vytrvalé zpomalování nárůstu počtu případů nemoci covid-19 v…

Rozvolněním si zaděláváme na třetí vlnu. Vláda musí přesvědčit lidi, aby…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Připouští, že čtvrteční rozvolnění, kdy otevřou obchody, restaurace i služby, se může…

Počet nově nakažených je vyšší než včera i před týdnem

03.12.2020 19:35 Zpomalování nárůstu počtu případů nemoci covid-19 v Česku se dnes zastavilo. Do dnešního večera…

Do léta by se mělo proočkovat 5,5 milionu lidí v Česku

03.12.2020 17:51 Proočkování 5,5 milionu lidí v české populaci, které plánuje vláda, by podle ministra zdravotnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama