Blatný zdravotníkům odměny za podzim nevyplatí ještě několik měsíců

Zdravotníci dostanou odměny za práci při podzimní druhé vlně epidemie koronaviru nejdříve v dubnu. Vyplývá to z vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) pro Českou televizi (ČT). Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek dnes v televizi CNN Prima News uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) odměny slibuje už dva měsíce a zatím nepřišly.

Jan Blatný
doporučujeme

"To nezáleží jenom na mně, ale toto je můj cíl, tak by to potom měli vidět v březnové výplatě v dubnu," řekl Blatný k odměnám zdravotníků. K výši odměn se nevyjádřil. Babiš potvrdil, že zdravotníci by mohli dostat za práci na podzim podobné odměny jako za jarní vlnu. "To je moje představa samozřejmě, ale to je úkol pana ministra Blatného," řekl ČT.

Za březen až květen zdravotníci obdrželi navíc 75.000 korun hrubého. Ostatním pracovníkům náležela odměna 30.000 korun. Celkem na ně vláda schválila 11,5 miliardy korun. Tam, kde nemocnice nevyplatily odměny dříve, dostali je zaměstnanci z příspěvku státu k říjnové výplatě.

Tentokrát by ale odměny neměl vyplácet stát, ale zdravotní pojišťovny. "To má tu výhodu, že to nebude vázáno jenom třeba na nemocnice nebo na lůžková zařízení," uvedl Blatný.

Na to, že zdravotníci slíbené odměny zatím nedostali, si dnes postěžoval Kubek. Pro CNN Prima News řekl, že o odměny žádá Babiše zatím bez úspěchu. Česká lékařská komora chce podle ČT pro každého z víc než 200.000 zdravotníků odměnu minimálně 50.000 korun čistého.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Omezení pohybu na katastr, povinné respirátory. Sněmovna řeší nová…

26.02.2021 16:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Opozice chce po vládě vyhlášení nového nouzového stavu, aby obstál před…

26.02.2021 15:54 Opozice chce po vládě vyhlášení nového nouzového stavu. Prodloužení současného nouzového stavu,…

V nemocnicích leží dvacetiletí i třicetiletí. Mladých lidí s těžkým…

26.02.2021 15:24 Šíření takzvané britské mutace koronaviru přineslo větší počet mladších pacientů v těžkém stavu v…

Nakažených bude i 20 000 denně. Ve hře jsou tvrdá opatření, na nákup jen s…

26.02.2021 15:13 Počet nakažených koronavirem i po zavedení přísnějších opatření podle ministra zdravotnictví Jana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama