Bulovka pro pacienty s koronavirem vyčlenila zhruba 300 lůžek

Nemocnice na Bulovce má nyní včetně míst v Lázních Toušeň u Prahy pro pacienty s covid-19 vyčleněno zhruba 300 lůžek. Vyplývá to z transformačního plánu nemocnice, který má ČTK k dispozici. Dále funguje porodnice, péče o onkologické pacienty a zajištění neodkladné péče pro pacienty přivezené záchrannou službou, zbytek zařízení je připraven k přijetí většího množství nakažených pacientů. Těch je nyní v nemocnici 54, z toho 12 je na jednotce intenzivní péče.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nemocnice Na Bulovce
doporučujeme

Podle materiálu má nemocnice pro pacienty s covid-19 nyní 228 běžných lůžek, z toho 60 je v Lázních Toušeň. Na jednotkách intenzivní péče je 35 míst, lůžek s plicními ventilátory je 28 a po dvou má zařízení lůžek s mimotělními oběhy ECMO a s dialýzou.

Ředitel nemocnice Jan Kvaček v úvodním slovu uvedl, že nový počet lůžek znamená významné navýšení oproti původnímu plánu. Nemocnice ho vydala 21. března a počítal se zhruba 200 lůžky. "I když se dnes může zdát, že vyčleňujeme lůžkovou kapacitu příliš rychle, během několika týdnů se nám pozitivně vrátí, že jsme byli připraveni včas. Tyto věci nelze dělat na poslední chvíli," uvedl ředitel.

Nemocnice nyní podle materiálu disponuje 40 invazivními a čtyřmi neinvazivními ventilátory, u kterých pacient dýchá přes masku a nemusí být intubován. Nakupují se nové, zatím od dodavatelů dorazilo šest z plánovaných 15 invazivních ventilátorů. Čtyři z nich nahradily starší, které jsou ale stále použitelné a nemocnice je má v záloze. Plánuje také nákup dalších čtyř neinvazivních ventilátorů a pěti dialyzačních přístrojů, jejichž počet se tím zvýší na deset.

Nemocnice také podle materiálu ve spolupráci s ČVUT sestavila robota zvaného "Pipeťák", který pomáhá v laboratořích připravovat vzorky pro testování na přítomnost koronaviru. "Od zahájení testů byly vyhodnoceny již tisíce vzorků, v exponovaných dnech téměř 250 denně," píše se v materiálu. Personálu nemocnice vypomáhají studenti lékařských fakult Univerzity Karlovy, kterých se od 16. března zapojilo více než 100.

Nemocnice na Bulovce pandemii řeší od jejího vypuknutí a rozšíření v Česku, na její infekční klinice byli v karanténě první lidé s podezřením na nákazu i první hospitalizovaní s koronavirem.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbory tlačí na Vojtěcha: Odměny patří všem zdravotníkům, ne jen za péči o…

04.06.2020 16:18 Aktualizováno Odměny za dobu epidemie covidu-19 náleží podle zdravotnických odborů všem zdravotníkům, ne pouze…

Nakažených koronavirem přibylo ve středu v Česku nejvíce za 11 dní

04.06.2020 09:47 Nárůst počtu nakažených koronavirem v Česku dál stoupl, ve středu přibylo 74 pozitivních případů,…

I výzkum vývoje vakcíny s sebou nese riziko neúspěchu, říká pro EZ Povolná…

03.06.2020 20:31 Aktualizováno ROZHOVOR - Důrazně odmítá kritiku směřující na její odbornost. Vedoucí tiskového oddělení…

Testy na Dole Darkov odhalily dalších 16 nakažených

03.06.2020 16:52 Aktualizováno V souvislosti s ohniskem nákazy v karvinském Dole Darkov společnosti OKD přibylo od úterý 16…

Související:

Právě se děje

Další zprávy