Česko kvůli koronaviru zřídilo linku 1212. Má ulevit linkám 155 a 112

V souvislosti s aktuální pandemií koronaviru Česko zřídilo nová bezplatnou celostátní informační linku 1212. Její vznik má ulevit přetíženým linkám 155 a 112, které mají lidé nadále využívat jen v případě ohrožení života či zdraví.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

V Česku je nově dostupná bezplatná celostátní infolinka na telefonním čísle 1212. Ta má občanům poskytnout informace ohledně koronaviru a zároveň ulevit krizovým linkám 155 a 112. Na ty by lidé měli volat pouze v případě, kdy je ohrožen jejich život či zdraví. 

Případů nákazy novým typem koronaviru v Česku přibývá čím dál rychleji, vláda proto odpoledne začala i jednat o možném vyhlášení karantény pro celé Česko. Od rána se v ČR počet nakažených zvýšil o 39 na 253, což je údaj k 18:00.

Lékařská komora doporučila lékařům, aby kontaktovali objednané pacienty a odložili plánované kontroly. Lékaři by ale podle komory neměli ordinace zavírat. Měli by zůstat k dispozici akutním pacientům. Respirátory chybějí také lékárníkům. Lékárnická komora vyzývá lidi, aby nechodili do lékáren s příznaky nachlazení, ale poslali za sebe někoho jiného. Lidé by měli kupovat jen nezbytné léky.

Zdravotníci i pracovníci v sociálních službách upozorňují na to, že mají stále nedostatek ochranných prostředků, jako jsou respirátory a roušky. Sdružení praktických lékařů doporučilo, aby lékaři v případě, že jim dojdou ochranné pomůcky, ordinace zavřeli a poskytovali lékařské konzultace jen telefonicky nebo on-line. Naproti tomu Stomatologická komora je proti uzavření ordinací soukromých zubařů. Bylo by podle ní likvidační. Zubaři mohou omezit provoz, budou brát míň pacientů, uvedla komora.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Interna v Břeclavi má šest nakažených zdravotníků, devět pacientů

04.04.2020 13:41 Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. ČTK…

U 37 zdravotníků z Prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

04.04.2020 11:51 Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se…

Zemřela další nakažená seniorka z domova v Michli, COVID-19 nebyl…

04.04.2020 11:14 V pražské Všeobecné fakultní nemocnici dnes zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila…

Dezinfekce někdo skoupil záměrně, vezměte si důchodce domů, nabádá ředitel…

04.04.2020 10:50 Koronavirus vytváří obrovský psychický tlak nejen na seniory, ale převážně na sociální pracovníky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy