Česko nepodceňuje opatření proti koronaviru. Větší problém je chřipka, míní Vojtěch

Opoziční ODS neprosadila ve Sněmovně návrh, aby dnes vláda informovala poslance o opatřeních souvisejících s novým koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navzdory tomu zákonodárce ujišťoval, že Česko situaci nepodceňuje a není důvod k jakékoli panice. Onemocnění se zatím u nikoho v České republice podle ministra neprokázalo.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Vojtěch zdůraznil, že všechny orgány veřejného zdravotnictví, zejména hygienické stanice a infekční oddělení, jsou v pohotovosti. "Všichni vědí, co mají dělat," řekl.

Ministr také upozornil na to, že Světová zdravotnická organizace dosud nedefinovala onemocnění koronavirem jako vysoce nakažlivou nemoc, úmrtnost představují zhruba tři procenta.

"Opatření jsou dostatečná," soudí Vojtěch. Mnohem větší problém představují podle něho chřipková onemocnění. "Jsme na hraně epidemie," uvedl ministr. Na chřipku podle něho letos zemřelo v Česku už 12 lidí.

Debatu o opatřeních proti koronaviru navrhoval Bohuslav Svoboda (ODS). Rovněž on zdůrazňoval, že jeho cílem není vyvolávat paniku, která ani není, jak řekl, namístě. Svoboda chtěl údaje například o lůžkových kapacitách i kapacitách personálu a o počtu zdravotnických pomůcek.

Virus se začal loni šířit z čínského Wu-chanu. Některá opatření přijalo pražské letiště, například lety z Číny jsou směřovány ke dvěma vstupům do příletové části haly. Celosvětově je kolem 4500 případů onemocnění, většina v Číně. Nemoci podlehlo přes 100 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Restaurace budou zavírat ve 22 hodin, omezí se sportovní akce, potvrdil…

22.09.2020 22:08 Aktualizováno Restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat ve 22:00 od čtvrtka. Ministr…

Obecné ohrožení? Postup SÚKL by mohl být trestným činem, tvrdí Hamáček

22.09.2020 17:15 Aktualizováno Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům…

Ve Slezsku roste počet hospitalizovaných s covidem, zřejmě se obnoví…

22.09.2020 14:48 Aktualizováno V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 84 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, v neděli jich…

eŽádanky na covid test opět nešlo vydávat, problémy byly už v pátek

22.09.2020 11:57 Elektronické žádanky na vyšetření vzorku na covid-19 nešlo dnes zhruba půl hodiny vydávat, systém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama