Covid-19 mají další dva zaměstnanci prachatické firmy, nákaza je i v domově důchodců

Jihočeští hygienici dnes potvrdili další dva nemocné s covidem-19 v prachatické společnosti Intica Systems. Už znají výsledky u takřka všech asi 400 opětovně testovaných lidí, dva s hraničními výsledky se budou znovu testovat. Pozitivní byli dohromady čtyři zaměstnanci, tři z nich jsou zahraničními pracovníky. Z testování v prachatickém domově pro seniory vyšel pozitivní test jednomu ze zaměstnanců.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Opakované hromadné testování mělo zjistit vývoj onemocnění v ohnisku nákazy. Dva pozitivní výsledky byly v pátek a dva dnes. Na testy půjde ještě asi dalších šest zaměstnanců. "Celkově máme hlášených 42 lidí. Tím, že jsme tu infekci zachytili včas, tak k následnému dalšímu šíření nedošlo," uvedla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Společnost Intica Systems musela před dvěma týdny po vypuknutí nákazy úplně zastavit provoz. V minulých dnech hygienici povolili částečné obnovení výroby. "V tuto chvíli jedou a pojedou dál na šedesát procent," řekla Kotrbová.

Ve společnosti, která vyvíjí a vyrábí spínací techniku pro automobilový průmysl, postupně covidem-19 onemocněly asi čtyři desítky lidí. Z velké části šlo o zahraniční pracovníky.

V Prachaticích hygienici hromadně testovali i klienty a pracovníky v Domově seniorů Mistra Křišťana. Testy zatím covid-19 potvrdily u jednoho z pracovníků. Hygienici nechali testovat asi 160 lidí. Důvodem byl fakt, že jedna seniorka koronavirem onemocněla a museli být hospitalizována.

Domov seniorů zřizuje Jihočeský kraj. V jeho péči je přes 90 lidí, jejich průměrný věk je 86 let. V domově platí od 28. července zákaz návštěv stejně jako v dalších sociálních zařízeních na Prachaticku a v Nemocnici Prachatice.

Na Prachaticku platí také povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách i ve veřejné dopravě a v taxislužbě.

Od začátku pandemie zaevidovali hygienici v kraji 393 nemocných, dnes přibylo osm případů. "Jeden z nich má vazbu na Inticu, ale je to nákaza v rámci rodiny," řekla Kotrbová. Vyléčených lidí je v kraji 229, šest lidí s potvrzeným covidem-19 v kraji zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem o roušky neutichá. Hitem jsou i nanošátky

18.09.2020 09:14 Zájem o roušky a respirátory neutichá ani po půl roce od chvíle, kdy vláda poprvé nařídila povinné…

Česko patří k nejhorším v EU, zavádí nová opatření. Má desetkrát více…

18.09.2020 08:34 Nejnovější čísla o nakažených novým typem koronaviru v ČR (ve čtvrtek počet pozitivních testů…

V Česku přes 3000 nakažených za den, podobně jako za celý březen

18.09.2020 08:00 Strmý nárůst potvrzených případů koronaviru v Česku pokračuje. Denní přírůstek ve čtvrtek poprvé…

Studenti budou nosit roušky i ve třídách, restaurace musí zavřít dřív

17.09.2020 22:04 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví od pátku nařídí nošení roušek ve školách s výjimkou prvního stupně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama