Covidem-19 onemocněl další zdravotník Uherskohradišťské nemocnice

Testy prokázaly covid-19 u dalšího zdravotníka multioborové jednotky intenzivní péče (JIP) Uherskohradišťské nemocnice. V souvislosti s šířením nemoci na JIP se nakazilo už deset zaměstnanců a jeden pacient, oddělení zůstává zavřené, řekli dnes ČTK mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant a Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

O devíti nakažených zdravotnících a pacientovi na JIP informovala nemocnice ve středu. "Od včerejška (středy) přibyl jeden nakažený zaměstnanec. Je to opět nelékař. V tuto chvíli nebude omezována žádná další péče. Zůstává uzavřená multioborová pooperační jednotka intenzivní péče, pooperační intenzivní péče je zajištěná nemocnicemi ve Zlíně a Kroměříž. Je také zastaven příjem pacientů na interní jednotce intenzivní péče," uvedl Havrlant.

Podle hygieniků je situace v Uherskohradišťské nemocnici stabilizovaná. "V zdravotnickém zařízení jsou nastavena karanténní opatření u osob, které byly v rizikovém kontaktu. V současné době stále probíhá trasování kontaktů, seznamy se stále doplňují a aktualizují. V tuto chvíli o plošném testování neuvažujeme, nicméně situaci dál monitorujeme," řekla Ševčíková.

V domácí karanténě zůstávají tři desítky zdravotníků, kteří na multioborové JIP pracují a starají se o pacienty po chirurgických operacích. Nemocnice zavedla zpřísněná hygienická opatření. Vedení zařízení apeluje na pacienty i zdravotníky, aby nosili roušky v celém areálu a soustředili se na důsledné dodržování hygieny rukou. V nemocnici nadále platí zákaz návštěv.

V nemocnici jsou nyní čtyři pacienti, u kterých testy potvrdily onemocnění covid-19, s rozšířením nákazy na uzavřené multioborové JIP podle Havrlanta ale stále souvisí jen jeden případ. "Další pacienti byli přijati zvenčí a jsou v izolaci na infekčním oddělení. Zároveň se připravujeme na situaci, pokud by výskyt koronaviru v regionu narůstal, abychom zvládli případný příjem dalších pacientů s podezřením na covid-19 nebo už s potvrzeným onemocněním," doplnil mluvčí.

Podle údajů krajské hygienické stanice z dnešního rána se ve Zlínském kraji od začátku epidemie nakazilo novým typem koronaviru 417 lidí. Od středečního rána jich 13 přibylo. "Mezi novými potvrzenými případy onemocnění covid-19 evidujeme čtyři cizince a dále rodinné příslušníky již potvrzených osob," uvedla Ševčíková.

Nejvíce případů nákazy zaznamenali doposud hygienici v regionu na Uherskohradišťsku, a to 165. Na Zlínsku jich evidují 144, na Vsetínsku 66 a na Kroměřížsku 42. Z nemoci covid-19 se v kraji dosud vyléčilo 366 lidí, tři lidé s ní zemřeli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 mají další dva zaměstnanci prachatické firmy, nákaza je i v…

08.08.2020 18:42 Aktualizováno Jihočeští hygienici dnes potvrdili další dva nemocné s covidem-19 v prachatické společnosti Intica…

V Česku přibylo 323 nových případů covidu, nejvíce od dubna

08.08.2020 18:13 Aktualizováno V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek…

Ve Slezsku se nakazilo koronavirem dalších 56 lidí, ohniskem je okres…

08.08.2020 09:24 V Moravskoslezském kraji přibylo v pátek 56 lidí nakažených koronavirem. Nejhorší situace je stále…

Nemocnice mají nedostatek krve a hledají dárce. Zjišťovali jsme, co vás…

08.08.2020 09:00 REPORTÁŽ – Nemocnice v Česku mají kritický nedostatek krve. Vyzývají proto dárce k odběru. Poptávka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama