Další firma hlásí nakažené, do karantény jde přes 100 pendlerů

Osm nakažených zaměstnanců covidem-19 má k dnešnímu dni společnost KES - kabelové a elektrické systémy z Vratimova u Ostravy, která vyrábí kabelové svazky pro automobilový průmysl. Koronavirem se nakazili zaměstnanci pocházející z Polska.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

V současné době pokračuje ve firmě výroba podle plánu, i když s mírně sníženou kapacitou. Společnost o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.

Do karantény muselo nastoupit nejen osm pozitivně testovaných zaměstnanců z Polska, ale i dalších 112 pendlerů, kteří dojíždějí z blízkého okolí. Společnost zaměstnává 1200 lidí. "Jednali jsme okamžitě a odeslali do karantény jak pozitivně testované pracovníky, tak i osoby s nimiž byli v kontaktu. Prvotním cílem všech opatření je ochrana zdraví našich zaměstnanců a zabránění šíření koronaviru," uvedl generální ředitel společnosti KES Martin Svozil.

Testy na koronavirus se ve společnosti konají každých deset dní a v posledních několika dnech bylo testováno 250 zaměstnanců z Polska, osm jich bylo pozitivních. Jde o osoby, které cestují každý den přes hranice v autobusech přepravujících 25 osob. "Naším prvořadým cílem je udržovat provoz, abychom mohli včas plnit závazky vůči našim zákazníkům a zajistili dostatek výrobních kapacit," uvedl Svozil.

Ohniska nákazy se v regionu objevila už v několika firmách. Hygienici dnes rozhodli o zpřísnění protiepidemických opatření v kraji. V regionu se tak znovu musí nosit roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách. Omezení se týkají i návštěv v nemocnicích či domovech seniorů, provozu restaurací a barů, hromadných akcí i takzvaných pendlerů. Okamžitá platnost i rozsah opatření vyvolala kritiku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Slezsku se nově nakazilo 15 lidí, okres Frýdek-Místek má několik…

11.08.2020 11:03 V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 15 lidí nakažených koronavirem. Je to méně než v neděli.…

V pondělí přibylo 140 případů covidu, Česko má aktuálně 5088 nemocných

11.08.2020 08:17 V Česku se denní přírůstek potvrzených případů koronaviru i po víkendu drží pod dvoustovkou, v…

Nový covidový semafor: Na mapě nákazy v ČR jsou pouze dva regiony zelené

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Na mapě nákazy novým typem koronaviru v ČR jsou regiony se zvýšeným rizikem jen Praha a okres…

V neděli byl nejvyšší podíl nakažených na počtu testů za dva týdny

10.08.2020 19:30 V neděli sice v Česku přibylo nejméně případů nemoci covid-19 za uplynulý týden, ale podíl nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama