Další pomoc z EU. Do Česka míří plicní ventilátory darované Německem

Sto plicních ventilátorů, které Česku věnovalo Německo v souvislosti s epidemií nemoci covid-19, dnes v Dortmundu naložili čeští hasiči. V úterý je předají do skladu Správy státních hmotných rezerv, uvedl dnes ráno Hasičský záchranný sbor ČR na svém twitterovém účtu. Česko už dříve získalo pomoc v boji proti covidu-19 i od dalších zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO).

Ilustrační foto
doporučujeme

O tom, že Německo daruje Česku stovku ventilátorů informoval v ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a německý velvyslanec v Česku Christoph Israng.

"Možnosti další německé pomoci se prověřují. Dobře, že je přímý kontakt mezi českými a německými ministerstvy tak intenzivní a plný důvěry," napsal velvyslanec Israng na twitteru.

Plicní ventilátor plně nebo částečně nahrazuje činnost plic a zajišťuje čerpání kyslíku po těle. Právě plíce jsou často při těžkém průběhu onemocnění covidem-19 zasaženy.

Minulý týden čeští vojáci dopravili do Česka 60 plicních ventilátorů ze skladových zásob NATO v Itálii. Další přístroje získalo Česko z Rakouska, Maďarska či krizových zásob EU. Jedná se také o dodání ventilátorů z Nizozemska.

Spojené státy Česku nabídly vyslání 28 vojenských lékařů se zkušeností s léčbou pacientů nakažených koronavirem. O víkendu do Česka přiletělo sedm amerických vojáků, kteří misi lékařů připraví. První konzultace s českými kolegy mají naplánované na dnešek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi odmítají chodit na testy, stát selhal, míní sociolog. Chystá se…

25.11.2020 22:00 Aktualizováno Na konci října přicházelo na testy až 40 tisíc testů denně. Od té doby ale počty testovaných prudce…

Na covid-19 v ČR umíralo 27 % ze všech zemřelých s nákazou, teď to bude až…

25.11.2020 21:59 Aktualizováno Covid-19 byl v prvním pololetí hlavní příčinou smrti asi u 27 procent lidí, kteří zemřeli s…

Počet i podíl nakažených k testovaným roste. Regiony mohou zpřísnit…

25.11.2020 19:37 V úterý vzrostl v Česku podíl nově potvrzených případů nemoci covid-19 na počtu provedených testů…

Česko je mezi státy, které se vyrovnávají s koronavirem nejhůře

25.11.2020 17:00 Česká republika je pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči koronaviru (Covid Resilience…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama