Denní nárůst nakažených koronavirem v Praze se drží kolem 50

Denní přírůstek nakažených koronavirem v Praze se druhý den po sobě drží kolem 50. Za posledních 24 hodin je nově nemocných 54, v úterý to bylo 51. V hlavním městě se dosud nemocí covid-19 nakazilo 3383 lidí, 2240 z nich se uzdravilo a 105 zemřelo. Aktuálně nemocných v metropoli je tak nyní víc než 1000, podobně jako na konci dubna. Vyplývá to z údajů k dnešním 18:00 na webu pražské hygienické stanice.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Kolem padesátky se denní přírůstek nakažených v Praze pohyboval ve většině dnů minulého týdne, před týdnem v úterý ale vystoupal na dosud nejvyšších 101 nově potvrzených případů za den. V pondělí v minulém i v tomto týdnu naproti tomu klesl ke třiceti. Předtím, od konce dubna do druhé poloviny července, denní počty nakažených zůstávaly většinou nižší než 20.

Vedení města spolu s hygieniky zvažují návrat povinnosti zakrývat si ústa a nos ve vnitřních veřejných prostorech. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by šlo o preventivní opatření, aby situace neeskalovala a později nebylo nutné zavádět omezení, která by zastavila ekonomiku ve městě. Podle dřívějších vyjádření by zřejmě v září měla začít platit i povinnost mít roušky v povrchové MHD, nyní jsou povinné jen v metru.

Pražská hygienická stanice také v úterý zřídila speciální informační telefonní linku s číslem 227 272 065, na které operátoři odpovídají na dotazy občanů a poskytují informace ke koronaviru. Linka funguje v pracovní dny mezi 08:00 a 18:00.

Podle pondělního poprvé zveřejněného hodnocení regionů, takzvaného semaforu, Praha spadá spolu s dalšími osmi okresy do zelené kategorie. V těchto oblastech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová uvedla, že výskyt koronaviru v Praze bude kvůli nakupení obyvatel vždycky vyšší než v ostatních částech země. V hlavním městě byly v poslední době ohniskem nákazy třeba hudební klub Techtle Mechtle nebo tréninkový kemp hokejového klubu Slavia.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo v Praze za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 22 případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Třeba na Frýdecko-Místecku, které je v relativních číslech koronavirem zasažené nejvíce, je téměř 70 případů na 100.000 obyvatel. Na Prachaticku je to 43 případů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé se tváří, že se nic neděje, ale oslava na Karlově mostě byl festival…

27.09.2020 13:17 Česko v září zaznamenalo rekordní nárůst pozitivních případů na covid-19. Značná část potřebuje…

Prymula omezí aktivity na maximálně 20 lidí, ve školách chce zrušit…

27.09.2020 13:16 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že ohlášené omezení volnočasových aktivit…

V sobotu přibylo opět téměř 2000 nakažených koronavirem

27.09.2020 07:57 Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v sobotu zpomalil z pátečních téměř…

Nadějný lék proti koronaviru? Z Česka přichází pozitivní zpráva

26.09.2020 22:02 Aktualizováno Olomoucký Ústav molekulární a translační medicíny společně se svými kolegy z kanadské společnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama